English


  • „ДИ-ЏЕЈ“Пицерија Охрид има потреба од пица мајстор и конобарка ,инфо 0783737373 или лично

Македонија

Вести од Македонија

qq
Македонија

ГРУЕВСКИ: Од прва кажавме дека студентите ќе полагаат државен испит

Премиерот Никола Груевски во вечерашното интервју на „Алфа“ рече дека владата од „прва“ објавила дека ќе спроведе државен испит. –Но кога опозицијата виде дека со …

Читај Повеќе 0 Comments
ss(3)
Македонија

ФОТО Соња Тарчуловска стана самостоен референт во владата

Пејачката Соња Тарчуловска и сопруга на Јохан Тарчуловски, стана самостоен референт во владата. Во одлуката потпишана од владиниот генерален секретар Кирил Божиновски објавена пред три …

Читај Повеќе 0 Comments
002
Македонија

ЉУПЧО ТАНЕСКИ И СОЊА РИЛКОВСКА МУ ПРЕСУДИЈА НА АЛЕКСАНДАР ПЕТЕРСКИ И ОСТАНАТИТЕ..

Кога границите на моралот,честа,етиката ќе заминат во мајчина,тогаш на сцената стапуваат лигуши кои заборавиле,кој биле?,кој ги створил?,и од каде цицале цели осум години?!… Екслузивецот,и самонаречен …

Читај Повеќе 0 Comments
l
Македонија

Лутовски: Има многу проблеми, ама екстерното ја прелеа чашата!

Екстерното тестирање не е единствениот проблем на студентите но тоа беше некоја точка на вриење за некоја плодна студентска мобилизација – тврди во неделното интервју …

Читај Повеќе 0 Comments

Бизнис

Бизнис вести

ijh
Бизнис

Со онлајн анкета ќе бираме како ќе изгледаат пет охридски плажи

Следните десетина дена преку интернет страната на министерството за транспорт и врски ќе се одржи електронско гласање за избор на најдобрите идејни архитектонски урбанистички решенија …

Читај Повеќе 0 Comments
http://images.plusinfo.mk/large_pics/2013/12/27/stavrevski4.jpg
Бизнис

Ставрески најави дека индустриската зона во Кратово ќе е готова во 2015

Министерот за финансии Зоран Ставрески најави дека индустриската зона во Кратово ќе биде готова до средината на 2015 година. -Индустриската зона во кругот на фабриката …

Читај Повеќе 0 Comments

Балкан

Вести од балканот

lejla-sebic21-1024x683
Балкан

ФОТО Оваа згодна Босанка е светска првенка во бодибилдинг дисциплината „Мис бикини“

Босанката Лејла Шебиќ го освои првото место на светскоот првеснтво во Натурал бодибилдинг во дисциплината „Мис бикини“. Таа ова одлично признание го осоила синоќа на …

Читај Повеќе 0 Comments


Свет

Вести од светот

seks-zena-lisice-maska
Свет

Јапонските проститутки ја даваат најопасната секс услуга на светот

Груб, нежен секс, необични фетиши, секс во тројка, секој има различни потреби „помеѓу чаршавите“ Сепак во необичните сески игри предничат јапонските проститутки кои ја нудат најопасната …

Читај Повеќе 0 Comments
putin22n-2-web (1)
Свет

И официјално е најсилниот човек на светот: Путин дојде до црн појас осми дан во карате

Рускиот претседател, Владимир Путин (62) дојде до  црн појас осми дан во карате, неколку дена откако поранешниот советски претседател Михаил Горбачов го обвини дека страда од …

Читај Повеќе 0 Comments

Хроника

Вести од Хроника


Технологија

acs-hero-snow-clearing-page-0
Технологија

Зошто срцевите болни почесто умираат кога чистат снег

Најмалку три луѓе починале додека го чистеле снегот обилните врнежи кои во вторникот ја зафатија американската држава Њујорк. Годишно стотина луѓе во САД умираат чистејќи снег, а …

Читај Повеќе 0 Comments

Град

Градски вести

proekt_40
Градски вести

ОГРОМЕН ПРОЕКТ НА ОПШТИНА ОХРИД ЌЕ СЕ ИМПЛЕМЕНТИРА ПРОЕКТОТ ЗА ИНТЕГРИРАНА ЗАШТИТА НА СТАРОТО ГРАДСКО ЈАДРО

Во просториите на општина Охрид во текот на вчерашниот ден се одржа состанок со што и официјално започна имплементацијата на проектот “Изработка на план за …

Читај Повеќе 0 Comments

Досиеа

dacev500
Досиеја

ЃОРГИ ДОЦЕВ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ НА ВЕТЕРАНИ НА ВМРО ДПМНЕ СОКРИВА ДЕКА КУ МУ Е ЛАЗО КОЛИШЕВСКИ…

Претседателот на Советот на Ветерани на ВМРО ДПМНЕ , Г-дин Ѓорѓи Доцев ,за кого минатиов месец ветераните -основачи на ВМРО ДПМНЕ исакажаја низа од незадоволтво …

Читај Повеќе 0 Comments
vistinata za makedonija
Досиеја

ЕКСКЛУЗИВНО ДО СЕГА МИТ НО ФАКТ: ВИДЕО – ХОМЕР ЈА ПИШУВАЛ „ИЛИЈАДА И ОДИСЕЈА“ НА МАКЕДОНСКО ПИСМО,ЗОШТО МАНУ МОЛЧИ??….

Историски гледано, познато е тоа дека победниците ни ја пишуваат историјата. Исто така е познато дека патеписецот – писателот остава траги кој со ништо не …

Читај Повеќе 0 Comments

Macedonia 4 Ever

images
Занаетчиски дејностиУслужни дејности

ЗАНАЕТЧИСКИ ДЕЈНОСТИ ВО ГРАДЕЖНИШТВО

РИМАКУ ДОО РАДОВИШ ДЕЈНОСТ: ГРАДЕЖНО ЗАНАЕТЧИСКИ ДЕЈНОСТИ ВО ОБЛАСТ НА ГРАДЕЖНИШТВО РАСПОЛАГА: МАГАЦИНСКИ ПРОСТОР, ИЗВЕДБА НА ФАСАДИ , КНАУВ,МОЛЕРАЈ , МАШИНСКО МАЛТЕРИСУВАЈНЕ,ГЛЕТОВАЈНЕ, ИЗРАБОТКА НА АБРИБ …

Читај Повеќе 0 Comments
imgres
Занаетчиски дејностиУслужни дејности

БЕТОНСКИ БАЗИ , ПРОИЗВОДСТВО И ТРАНСПОРТ НА ГОТОВ БЕТОН И ДРУГИ УСЛУГИ

ЦАР ТРАНС ДООЕЛ ОХРИД ДЕЈНОСТ : ИЗВЕДБА И УСЛУГИ ВО ГРАДЕЖНИШТВО ОПРЕМА: БЕТОНСКА БАЗА,ТРАНСПОРТНИ КАМИОНИ -МИКСЕРИ,БЕТОНСКА ПУМПА, БАГЕРИ И ОСТАНАТО. ВРШИ: 1.ПРОИЗВОДСТВО И ТРАНСПОРТ НА …

Читај Повеќе 0 Comments

Забава

Вести од забава


спорт

Вести од спортот

493592_20140713reuterskai-pfaffenbachrio-de-janeirodi006640178_ff
Спорт

ФОТО – ГЕРМАНИЈА СВЕТСКИ ШАМПИОН ,ГЕЦЕ ГИ ЗАВИ АРГЕНТИНЦИТЕ ВО ЦРНО!

Германија е новиот првак во светот!Во финалето кое се одигра на прочуената МАРАКАНА  во Рио де Женерјо,фудбалската репрезентација на Германија во продолжетокот од 2 пати …

Читај Повеќе 0 Comments
Close
Поддржетеја нашата страна
Со кликање на facebook копчето вие овозможувате нашата страна да стане уште подобра