More

  Се продава кич имотот на познатото дуо магионичари, погледнете го зданието за кое велат дека е раскошно до вулгарност!

  spot_img

  Познатата „Палата на џунглата“ на Зигфрид и Рој во Лас Вегас каде што се одгледувале и живееле со нивната колекција егзотични мачки сега е на пазарот за неверојатни 3 милиони долари.

  Познатото дуо германско-американски магионичари и забавувачи, Зигфрид и Рој, најпознати по настапите со бели лавови и тигри, многумина ќе го паметат по светлите точки, а на оние кои ги следеа им е позната и нивната палата во Лас Вегас. .

  Палатата му припаѓаше на дуото речиси 40 години пред да биде продадена за 1,87 милиони долари во 2022 година, по смртта на Зигфрид Фишбахер на 81-годишна возраст од рак на панкреасот во 2021 година.

  Зигфрид и Рој се преселиле во огромниот имот во 1982 година, околу 30 години откако бил изграден.

  Има различни кичести украси и реплика на Сикстинската капела во трпезаријата. Има и сребрен тигар од Индија од 5.000 фунти, бесценети персиски теписи, кристални свеќници, барокно врежан мебел, часовник што му припаѓал на Наполеон, златни свеќници кои биле подарок од Либераче и меч со скапоцени камења за кој се вели дека му припаѓал на Џингис Кан.

  Неколку фотографии можете да погледнете во нашата галерија, а остатокот од луксузниот имот погледнете го ТУКА.

  Палатата некогаш била опишана како раскошна до степен на вулгарност.

  „Имаме куќи на секоја страна, една за Рој и една за мене. Тие се како две раце, завиткани наоколу, а ние се среќаваме на средина“, изјави Зигфрид еднаш за Las Vegas Weekly за неговиот и животот на Рој во палатата.

  Саканите тигри на дуото родено во Германија речиси слободно владееја над имотот, при што Рој ги пушташе мачките да спијат во неговиот кревет и пливајќи со нив.

  Според TMZ, имотот бил наведен за продажба токму оваа недела и веќе има потенцијален купувач.

  Инаку, Зигфрид и Рој им се придружија на своите таленти откако се сретнаа на брод за крстарење во 1957 година и станаа најуспешните изведувачи во историјата на Лас Вегас, надминувајќи ги Елвис и Френк Синатра.

  Зигфрид изведувал магични трикови додека Рој, кој имал натприродна врска со животните, станал негов помошник и на крајот предложил да го надградат зајакот во рутината со капа со жив гепард.
  Тие ги усовршија своите вештини настапувајќи во клубови низ Европа пред да го фатат својот голем одмор во Париз една вечер кога продуцент од публиката ги покани да настапат во Лас Вегас. Ја освоија тамошната публика, а другото е историја.

  За време на нивната легендарна кариера која опфаќа пет децении, Зигфрид и Рој изведоа околу 30.000 претстави пред повеќе од 50 милиони луѓе ширум светот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img