2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Македонскиот институт за медиуми го објави конкурсот за новинарските награди „Никола Младенов 2022″

Македонскиот институт за медиуми го објави конкурсот за новинарските награди „Никола Младенов 2022″. Ќе бидат доделени три годишни награди во категориите: најдобра истражувачка сторија,...

Програмскиот совет на МКЦ одговори на обвинувањата на градоначалничката

Секое објавување информации додека ревизијата е во тек е незаконско и паушално. Од каде ѝ е на градоначалничката Данела Арсовска информација дека од главната благајна на МКЦ...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

[total_posts]

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МАКЕДОНИЈА
Latest

Павле Трајанов предлага да се формира македонско ФБИ

Криминалот ги разорува институциите и го кочи демократскиот развој на државата. Криминалот стана вредносна категорија, а не зло со кое мораме да се справиме....

Вархеји ќе се сретне со претставници на македонските Бугари

Комесарот за добрососедство и проширување на Европската Унија Оливер Вархеји ќе се сретне со претставници на македонските Бугари – објави БГНЕС. Средбата ќе се одржи...

Спасовски му ветил на бугарскиот колега дека в сабота нема да има инциденти

Министрите за внатрешни работи на Македонија и на Бугарија, Оливер Спасовски и Иван Демерџиев денеска од Скопје порачаа дека нема да се дозволи никаков...

Денешното рочиште за Мухамед Зеќири одложено поради здравствената состојба на обвинетитот

Денешното рочиште за Мухамед Зеќири мораше беше одложено поради здравствената состојба на обвинетитот. Зеќири ги известил полицајците од станицата во Карпош кои дошле да...

Министерот за правда не знае дали со сигурност ќе биде заменет со кадар на Алијанса за Албанците

Министерот за правда Никола Тупанчески денеска не сакаше да ги коментира информациите дека Министерството за правда ќе биде предмет на преговори за влез на...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЗДРАВЈЕ & МОДА

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ
Latest

Ѓоковиќ призна: Користи ново контроверзно правило за да победи во финалето

Откако минатата година беше дури и депортиран, Новак Ѓоковиќ се врати во Австралија и го освои својот 10-ти Австралија опен, со што се израмни со Рафаел Надал на вечната...

Децата до 13 години се премлади за социјалните мрежи, покажува истражувањето

Главниот американски лекар Вивек Мурти во неделата рече дека децата под 13-годишна возраст се премногу млади за социјалните мрежи бидејќи тие сè уште го...

Зошто француските деца се трпеливи, јадат се и спијат цела ноќ?

Американката Памела Дракерман ја напиша книгата „Bringing Up Bébé: One American Woman Discovers The Wisdom Of French Parenting“ во која го опишува своето искуство...

Еве ги двата најдобри детергенти за перење

Детергентот за перење не мора секогаш да биде скап за да ги одржувате вашите алишта чисти и убаво да мирисаат. Stiftung Warentest, германска организација...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СЦЕНА