27.9 C
Ohrid
Tuesday, August 16, 2022

Попладнево силно невреме го зафати Неготино

Попладнево силно невреме го зафати Неготино. Обилниот, пороен дожд за кратко време ги преплави неготинските улици, а силниот ветар корнеше  гранки, а се уриваа...

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми се повлече од позицијата, со цел да нема сомнеж за било какво влијание врз предметот кој...

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми се повлече од позицијата, со цел да нема сомнеж за било какво влијание врз предметот кој...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Вкупно објавени вести денес 117

БИЗНИС

МАКЕДОНИЈА
Latest

Попладнево силно невреме го зафати Неготино

Попладнево силно невреме го зафати Неготино. Обилниот, пороен дожд за кратко време ги преплави неготинските улици, а силниот ветар корнеше  гранки, а се уриваа...

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми се повлече од позицијата, со цел да нема сомнеж за било какво влијание врз предметот кој...

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми се повлече од позицијата, со цел да нема сомнеж за било какво влијание врз предметот кој...

Учениците сѐ уште не ги добиле сведителствата за завршената учебна година, Државата купила околу 23 илјaди свидетелства повеќе?

Учениците сѐ уште не ги добиле сведителствата за завршената учебна година иако надлежното Биро за развој на образованието вети дека тие ќе бидат поделени неделава, објави Телма. Нема ниту одговор од...

МНР целосно ја поддржува историската комисија

Министерството за надворешни работи во целост ја поддржува работата на Комисијата звлијанијаа историски и образовни прашања со Бугарија и ја поздравува вечерашната објава на...

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска добила решение за суспензија

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска добила решение за суспензија, дознава „А1он“, а информацијата ја потврдува и обвинителката. Според информации на...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЗДРАВЈЕ & МОДА

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ
Latest

Мукаетов ги пречека ракометарите шампиони

Првиот човек на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов ги дочека ракометарите и стручниот штаб, лично им честиташе и им посака среќа откако го освоија ЕХФ шампионатот во Рига,...

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми се повлече од позицијата, со цел да нема сомнеж за било какво влијание врз предметот кој...

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми се повлече од позицијата, со цел да нема сомнеж за било какво влијание врз предметот кој...

Учениците сѐ уште не ги добиле сведителствата за завршената учебна година, Државата купила околу 23 илјaди свидетелства повеќе?

Учениците сѐ уште не ги добиле сведителствата за завршената учебна година иако надлежното Биро за развој на образованието вети дека тие ќе бидат поделени неделава, објави Телма. Нема ниту одговор од...

Колку тежиш? Ова е докажано дека ја одредува вашата желба за секс

Кога станува збор за сексот, не само општеството влијае на дебелите луѓе. Новото истражување сугерира дека одредени физички состојби кои ја придружуваат дебелината, исто...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img