More

  Шакира упати очаен апел, едно и е најтешко: „Те молам како мајка, а не како пејачка“

  spot_img

  Шакира јавно ги замоли папараците и претставниците на медиумите да не ги следат нејзините синови Милан и Саша, кои со неа се преселија од Барселона во Мајами.

  Шакира, по неколку одложувања, конечно се пресели од Шпанија во САД, заедно со нејзините синови, кои ги дели со поранешниот партнер Жерар Пике, по што таа самата реши да се огласи и да испрати очајна молба.

  46-годишната Шакира признала дека е свесна дека има голем интерес за нејзиниот живот, но искрено побарала на нејзините синови, Милан и Саша, да им се даде здрав и среќен живот. Нејзиниот приватен живот е во центарот на вниманието на јавноста откако беше објавено дека раскинала со Џерард поради неговото неверство.

  „Почитувани пријатели, новинари и медиумски куќи, разбирливо е дека во овој момент на промени во мојот живот како јавна личност, постојано постои љубопитност за мене и моето семејство. Сепак, моите синови Милан и Саша имаа многу тешка година, страдајќи постојана опсада од страна на папараците и претставниците на различни медиумски куќи во Барселона. Сега кога тие започнуваат нова фаза во нивните животи, искрено ги молам медиумите да го почитуваат нивното право на приватност. Ве молиме не ги следете до излезот или влезот на училиште, не чекајте ги на вратата од нашата куќа и не ги придружувајте на нивните воннаставни активности. Ова не го прашувам како музичар, туку како мајка, која сака да ги заштити и да се грижи за менталното и емоционалното благосостојбата на нејзините деца, за да можат да живеат среќен и здрав живот каков што заслужува секое дете“, напиша Шакира во објавата на вашиот Инстаграм профил.

  Шакира наводно ја напуштила својата сакана Барселона засекогаш откако таткото на Херардо и доставил известување за иселување. Имено, таа неодамна потврди дека го напушта шпанскиот град поради информациите дека со децата се сели во Мајами, а шпанските медиуми објавија дека тоа дошло откако добила барање таа и нејзините родители да ја напуштат куќата што ја делеше со поранешниот фудбалер. играч.

  Шакира и Пике кон крајот на минатата година потврдија дека потпишале договор за старателство по долготрајните преговори, кои кулминираа со маратонска 12-часовна средба со нивните адвокати, на која тој ќе помине време со децата за време на празниците.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img