More

  Возел на автопатот Белград-Ниш во обратна насока, со 2,17 промили алкохол

  spot_img

  Полицијата запрела и исклучила од сообраќај триесет и едногодишен возач кој возел во спротивна насока на автопатот Белград – Ниш, кај Остружница, со 2,17 промили алкохол во системот, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. .

  Се тврди дека и возачот бил под дејство на кокаин.

  Благодарение на граѓаните кои пријавиле дека возилото на тој дел од автопатот се движело во спротивна насока, во најкус можен рок било сопрено, соопшти МУП.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img