More

  Расте бројот на загинати во пожар во зграда во Бангладеш

  spot_img

  Во пожарот што избувна во седумкатница во Дака загинаа 46 лица, соопшти денеска Министерството за здравство на Бангладеш.

  Министерката за здравство Саманта Лал Сен изјави за новинарите дека 12 лица се во болници, а 10 се во критична состојба.

  Пожарот избувнал во четвртокот вечерта во зградата во која се наоѓаат неколку ресторани, јавува Anadolu Agency.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img