More

  На прекрасна, песочна плажа со мал корален гребен

  spot_img

  Кратко, динамично возење од аеродром, со пријатно доживување на секојдневната Хургада преку непишани сообраќајни правила.

  Патот води до стариот туристички центар на градот – Сакали, а завршува на импресивната влезна порта на Хилтон Хургада Плаза 5*. Хотелот се наоѓа во помирен дел од градот, веднаш до новоотворениот трговски центар, во близина на центарот на Хургада.

  Хотелот е еден од првите и најпознатите хотели во Хургада. По целосно и темелно реновирање, тој беше отворен за гости во 2019 година. Секој, дури и најмал детал зборува во прилог на добро познатиот квалитет на ланецот Хилтон.

  Располага со 495 софистицирано опремени сместувачки единици, од кои повеќето имаат спектакуларен поглед на плажата, морето и градините со палми, кои нежно му се покоруваат на топлиот, египетски ветер. Сите соби се модерно дизајнирани и модерно опремени, секоја од нив има клима, сателитска LCD телевизор, сеф, мини бар, котел и сет за кафе, бања опремена со када и туш, Wi-Fi интернет. Во посебен дел од хотелот има и Премиум соби, кои се уредени нешто поинаку, па дури имаат и своја кујна.

  Хотелот нуди услуга All Inclusive, а покрај главниот ресторан има и два a la carte ресторани (азиска кујна и кујна со морска храна). Ќе се обидеме со зборови да ви ја пренесеме гастрономската понуда и исклучително љубезниот персонал на главниот ресторан. Ако сте гурман, уживате во традиционалните специјалитети, но и во иновациите на искусни готвачи, кои во исто време се украсени и сервирани со толку внимание што едноставно жалите што ја нарушивте таа хармонија, овој сегмент може сериозно да ги загрози феноменалните впечатоци оставени на гости покрај плажа, базени и релаксација на сонце.

  Hilton Hurghada Plaza 5* се наоѓа на прекрасна песочна плажа, чиј дел е корален гребен, вистинско уживање за љубителите на подводниот свет. Вториот дел од плажата е просторот за капење, со чадори кои даваат густа сенка и лежалки кои нудат удобно засолниште за дремка со звукот на брановите. Кога ќе ве загреат топлите зраци на египетското сонце, побарајте освежување во барот, кој се наоѓа веднаш на плажата и нуди секакви ладни и топли пијалоци, алкохолни и безалкохолни пијалоци и грицки кои одат со него. .

  Хотелот навистина има голем број на капацитети да понуди, па можеби нема да сакате да го напуштите самиот комплекс, бидејќи сè што е понудено ќе биде сосема доволно за вас, вашите пријатели и семејството. Има базени, аква парк за помали деца, теретана, но и веќе споменатиот трговски центар надвор од хотелот. Доколку сè уште сте љубопитни и сакате да го откриете пулсот на Хургада, хотелот Hilton Hurghada Plaza 5* е во идеална позиција, со оглед на тоа што се наоѓа недалеку од стариот туристички центар Сакала.

  Разновидноста на бои и изборот на сувенири, традиционална храна и зачини ќе ги зашеметат сите ваши сетила, па сигурно ќе земете некоја ситница од вашето патување со која на пријателите ќе им пренесете барем дел од атмосферата од вашиот одмор во Египет. .

  Покрај овој и многу други хотели во Хургада, ви нудиме и многу интересни и квалитетни хотели во друго египетско одморалиште – Марса Алам, за кое ќе имаме и директен чартер лет од Белград од средината на јуни до октомври.

  Новитетот, со кој сме исклучително горди, е нашата нова веб-страница на која можете да изберете која било дестинација во светот, да резервирате и платите онлајн авионски превоз, сместување и трансфер и на тој начин да ја исполните можеби една од најголемите животни желби.

  Препораката за добар хотел вреди злато, а агенцијата „1 А Травел“ секогаш има што да понуди. Изберете го вашето парче рај и направете онлајн резервација, брзо и лесно. За сите можни сомнежи, контакт центарот ви стои на располагање – 011/655 78 00.

  Доколку вашиот избор за одмор е нешто поинаков, а изберете Турција или Тунис, оваа година можете да патувате во градовите во регионот на Анталија од Ниш, не само од Белград, а истото важи и за Тунис. Ако поаѓањата од Ниш ви се попогодни, обрнете внимание на малку различни времиња на поаѓање

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img