Томислав Тунтев од директор на Агенција за цивилно воздухопловство ,се враќа во „ТАВ“-аеродром Охрид

Директорот на Агенција за цивилно воздухопловство на Македонија Томислав...

Папата изговорил нешто што не смеел да го изговори

Папата Франциск се извини за употребата на навредливите зборови...

Го закопал татко си во дворот и молчел 8 години за да ја добива пензијата

На улицата Тошин Бунар во Нов Белград се пронајдени...

Македонија

Локално

Екологија

Бизнис

Технологија

Туризам

Црна Хроника

spot_img

Регион

Ауто Клуб

Мерцедес (се уште) не се откажува од бензинските и дизел моторите

Мерцедес ги коригираше сопствените планови во врска со електричните автомобили. Што значи ова за иднината, а што за планираната зелена транзиција во секторот патен транспорт? Целта...

Бран побарувачка на автомобилскиот пазар, најголем раст во Германија и Шпанија

Продажбата на автомобили во ЕУ силно закрепна во април...

Дали знаете што е забрането во Германија? Некои работи може да...

Кога сонцето сјае во лето, многу возачи се обраќаат...

Peugeot ја дизајнира иднината во насока кон целосно уживање при возењето

PEUGEOT, главен играч во полето на технолошките иновации, го...

Мултинационална автомобилска производствена корпорација „Стелантис“ (Stellantis) од септември ќе почне...

Мултинационална автомобилска производствена корпорација „Стелантис“ (Stellantis)  од септември ќе...

Спорт

Лајфстајл

Здравје

Досие

Секс

Три украински термоелектрани беа оштетени во новите руски напади

Украинските сили собориле 84 од 99-те беспилотни летала и проектили кои руската армија ги истрелала над Украина во текот на ноќта, јавува француската новинска агенција...

Расте бројот на загинати во пожар во зграда во Бангладеш

Во пожарот што избувна во седумкатница во Дака загинаа...

Истражување: ЛСД ја подобрува сексуалната функција

Психоделичните искуства се поврзани со „засилена сексуална функција“, според...

Експертите велат дека воздржувањето од секс за време на постот е...

Експертите за сексуална благосостојба ги повикаа луѓето да ги...

Украинската опозиција тргна во офанзива против претседателот

Украинскиот опозициски политичар Виктор Медведчук го обвини Володимир Зеленски ...