Се расипала климата во авионот, патниците почнале да се онесвестуваат

Патниците кои требало да летаат од Грција за Катар...

Дали Путин му испраќа скриена порака на Бајден?

Руски воени бродови денеска влегоа во пристаништето на главниот...

Ерменија ќе ја напушти безбедносната алијанса на Русија

Ерменскиот премиер Никол Пашинјан денеска ја објави својата намера...

Голем пожар избувна во фабрика во Атина, се шири опасен чад

Во фабрика, најверојатно за садови за готвење, што се...

Македонија

Локално

Екологија

Бизнис

Технологија

Туризам

Црна Хроника

spot_img

Регион

Ауто Клуб

Кинески автомобил со лудо ниска потрошувачка на гориво и фантастичен изглед може да се купи во Хрватска

Хрватскиот автомобилски пазар од денеска е побогат за уште една марка, а тоа е кинескиот бренд Lynk & Co. Lynk & Co не е сосема нова...

Шефот на БМВ за електрични автомобили: „Што друго освен тоа не...

Некои производители на премиум автомобили се подготвуваат за транзиција...

Шефот на Мерцедес ја призна грешката: „Во наредните години ќе ги...

Мерцедес ги коригираше сопствените планови во однос на електромобилноста....

Мерцедес (се уште) не се откажува од бензинските и дизел моторите

Мерцедес ги коригираше сопствените планови во врска со електричните...

Бран побарувачка на автомобилскиот пазар, најголем раст во Германија и Шпанија

Продажбата на автомобили во ЕУ силно закрепна во април...

Спорт

Лајфстајл

Здравје

Досие

Секс

Три украински термоелектрани беа оштетени во новите руски напади

Украинските сили собориле 84 од 99-те беспилотни летала и проектили кои руската армија ги истрелала над Украина во текот на ноќта, јавува француската новинска агенција...

Расте бројот на загинати во пожар во зграда во Бангладеш

Во пожарот што избувна во седумкатница во Дака загинаа...

Истражување: ЛСД ја подобрува сексуалната функција

Психоделичните искуства се поврзани со „засилена сексуална функција“, според...

Експертите велат дека воздржувањето од секс за време на постот е...

Експертите за сексуална благосостојба ги повикаа луѓето да ги...

Украинската опозиција тргна во офанзива против претседателот

Украинскиот опозициски политичар Виктор Медведчук го обвини Володимир Зеленски ...