4.9 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022

Новогодишен базар од 16 до 31 декември

Светилките на највисоката елка во Ист Гејт Мол ќе се запалат свечено на 8 декември во 18 часот заедно со Андријана Јаневска и со...

Филипс одбива лекарски преглед

Пиштолот со кој е нанесена прострелна рана во главата на македонската инфлуенсерка Маја Јаневска која трагично го загуби животот во Јужна Африка бил во...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Вкупно објавени вести денес 117

БИЗНИС

МАКЕДОНИЈА
Latest

Новогодишен базар од 16 до 31 декември

Светилките на највисоката елка во Ист Гејт Мол ќе се запалат свечено на 8 декември во 18 часот заедно со Андријана Јаневска и со...

Филипс одбива лекарски преглед

Пиштолот со кој е нанесена прострелна рана во главата на македонската инфлуенсерка Маја Јаневска која трагично го загуби животот во Јужна Африка бил во...

Пендаровски побарал од Алијансата да отвори центар за кибербезбедност во Македонија

Претседателот Стево Пендаровски денеска беше во прва посета на Врховната команда на силите на НАТО за Европа во Монс, Белгија, каде одржа средба со...

За Уставниот суд е спорнa aпaнажата на функционерите и пратениците кога самите даваат оставки или кога се разрешени

За Уставниот суд е спорнa aпaнажата на функционерите и пратениците кога самите даваат оставки или кога се разрешени, па денеска поведе постапка за членот...

Пендаровски во Брисел потврди дека ЕУ е најдобрата алтернатива за нас

Европската Унија е најдобрата алтернатива и патеката од која нема да се откажеме, истакна претседателот Стево Пендаровски денеска во Брисел на Самитот ЕУ –...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЗДРАВЈЕ & МОДА

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ
Latest

Кристијано Роналдо е минато за клубот од „Олд трафорд”

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг, изјави денеска оти португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо е минато за клубот од „Олд трафорд”. Роналдо пред почетокот на Мундијалот во Катар го раскина...

Русија распореди во Украина речиси половина од луѓето регрутирани во делумната мобилизација на резервистите, односно околу 150.000 војници

Русија распореди во Украина речиси половина од луѓето регрутирани во делумната мобилизација на резервистите, односно околу 150.000 војници, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин. –...

Трошоците на живот во ноември се зголемени за 19,5 проценти во споредба со истиот месец лани, а цените на мало за 15,2 проценти

Трошоците на живот во ноември се зголемени за 19,5 проценти во споредба со истиот месец лани, а цените на мало за 15,2 проценти, објави...

Илон Маск е симнат од тронот

Сопственикот на „Твитер” и на „Тесла”, Илон Маск, од денеска повеќе не е најбогатиот човек на светот, покажуваат податоците на престижниот њујоршки магазин „Форбс”. Маск...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img