More

  Времето денеска ќе биде променливо облачно,студено ,а на повисоките места и врнежи на снег

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено, а во планинските подрачја претежно ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен, а повремено и силен ветер од северен правец со брзина од над 70 километри на час, особено долж Повардарието и во источните делови.

  Максималната температура ќе биде во интервал од 1 до 8 степени.

  Во Скопје и околината, променливо облачно со засилен, а повремено силен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 6 степени.

  Во следните денови времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img