More

  TAG

  мраз

  Снег, мраз, невреме и урагански ветрови и невреме предизвикуваат проблеми во сообраќајот во Лика, Горски Котар, но и на некои патишта во Истра

  Снег, мраз, невреме и урагански ветрови и невреме предизвикуваат проблеми во сообраќајот во Лика, Горски Котар, но и на некои патишта во Истра, објави...

  Вода во прав – што не знаевме за течноста што значи живот

  Звучи неверојатно - всушност малку се знае за водата. Научниците сега открија нова форма на мраз кој можеби го држи клучот за разбирање на...

  Снегот и мразот им ги уништија автомобилите, некои немаа ни среќа ни памет (Видео)

  Снегот и мразот им задаваа главоболки, но во некои случаи тоа беше нивна вина.Условите на патиштата знаат да бидат непредвидливи, но затоа човечката глупост...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно,студено ,а на повисоките места и врнежи на снег

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено, а во планинските подрачја претежно ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен, а повремено и силен...

  Latest news