More

  TAG

  ветер

  Ветер, дожд и облаци

  Времето утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд претежно во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од...

  УХМР-Од утре се очекува невреме со пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер со над 70 километри на час и појава на град.

  Времето ќе биде променливо и посвежо, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Како што најавува УХМР, локално процесите ќе бидат во...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно,студено ,а на повисоките места и врнежи на снег

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено, а во планинските подрачја претежно ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен, а повремено и силен...

  Latest news