More

  TAG

  време

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од јужен правец

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне под влијание на нов влажен...

  Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачнос

  Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер, информираше УХМР. „Во Скопје сончево со мала локална...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, информираше УХМР.„Попладне и кон крајот на денот претежно во северозападните делови ќе има повремен локален...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, претежно во јужните делови со повремени врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи, информираше УХМР.„Ќе...

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слабо ветер од јужен правец. Минималната температурата ќе се движи од...

  Времето денеска во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

  Времето денеска во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Според прогнозата на УХМР,...

  Времето денеска ќе биде облачно со локален дожд

  Времето денеска ќе биде облачно со локален дожд. Во утринските часови во јужните делови на земјата ќе има локален дожд. Во текот на денот...

  Облачно време со локални врнежи од дожд

  Денешниот ден ќе биде облачен со локални врнежи од дожд. Дневната температура се очекува да опадне за повеќе од десет степени, а ќе дува...

  Свежо утро, а преку денот сончево и топло до 29 степени

  Времето денеска наутро ќе биде свежо, а преку денот сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец....

  Времето денеска ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена локална облачност

  Времето денеска ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието краткотрајно засилен ветер од северен...

  Latest news