More

  TAG

  студено

  Студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност

  Денеска утрото ќе биде студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во Скопје, сончево...

  Времето денеска наутро ќе биде студено, а преку ден претежно сончево

  Времето денеска наутро ќе биде студено, а преку ден претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата ќедостигне до 17 степени. Во Скопје ќе...

  Студено, а преку денот претежно сончево и потопло време

  Времето денеска наутро ќе биде студено, а преку денот претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи...

  Променливо облачно и многу студено време,максимална температура 0 степени

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено.Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и...

  Студено време со дожд,а на планините и повисоките места врнежи од снег

  Времето ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни попладне и во...

  Времето денес студено со врнежи од дожд и снег

  Времето денеска ќе биде облачно и студено со врнежи од снег, а долж Повардарието од дожд. Наместа врнежите ќе бидат пообилни, особено во ноќните...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно,студено ,а на повисоките места и врнежи на снег

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено, а во планинските подрачја претежно ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен, а повремено и силен...

  Latest news