More

  TAG

  снег

  Возете внимателно ,снег паѓа на планинските превои, коловозите се влажни!!!

  Забраната за тешки товарни возила на превојот Пресека што беше воведена во текот на ноќта поради обилни снежни врнежи, од утрово во 06.30 часот...

  Снег, мраз, невреме и урагански ветрови и невреме предизвикуваат проблеми во сообраќајот во Лика, Горски Котар, но и на некои патишта во Истра

  Снег, мраз, невреме и урагански ветрови и невреме предизвикуваат проблеми во сообраќајот во Лика, Горски Котар, но и на некои патишта во Истра, објави...

  Врнежи од снег денеска и утре претпадне на локално ниво.

  Врнежи од снег денеска и утре претпадне на локално ниво. Од понеделник времето ќе биде стабилно со појава на магла по котлините и со...

  Повеќе од 2.000 Германци останаа заглавени во снег

  Германската метеоролошка служба (DWD) предупреди на лизгави и замрзнати коловози, откако снегот во текот на ноќта го блокираше сообраќајот.Ноќта од среда кон четврток на...

  Снег, дожд и поплави најавуваат британските метеоролози

  Додека снег падна во Хрватска и во западна Србија, метеоролозите во Велика Британија најавуваат „Арктичка експлозија“ во Европа која освен снег може да донесе...

  Во Јоханесбург падна снег по 11 години

  Во Јоханесбург, најголемиот град во Јужноафриканската Република, падна снег за прв пат од 2012 година.Некои делови од јужната хемисфера побелеа минатиот викенд, особено во...

  Хрватските власти со апел: Не одете на пат: Падна речиси метар снег, а ќе продолжи да паѓа. Ураганска бура!

  Во поголем дел од земјава е претежно облачно, во внатрешниот дел се уште паѓа снег, долж Јадранот врне дожд, каде што се уште дува...

  Променливо облачно време со слаби врнежи од снег

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, а локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата...

  Ретки зимски радости во Африка: Снег падна во Алжир

  Некои пустински области во југозападниот дел на Алжир беа покриени со снежна покривка што ги изненади локалното население бидејќи немаше можност многу често да...

  Снегот и мразот им ги уништија автомобилите, некои немаа ни среќа ни памет (Видео)

  Снегот и мразот им задаваа главоболки, но во некои случаи тоа беше нивна вина.Условите на патиштата знаат да бидат непредвидливи, но затоа човечката глупост...

  Latest news