17.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Расте бројот на заболени, зголемената раздвиженост си го направи своето

Зголемувањето на ковид позитивните пациенти периодов се должи на зголемената раздвиженост, малиот процент на вакцинирани против коронавирусот и опаѓање на имунитетот, изјави за МИА директорката...

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне и во вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен...

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне и во вечерните часови ќе има развој на...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Вкупно објавени вести денес 2

БИЗНИС

МАКЕДОНИЈА
Latest

Расте бројот на заболени, зголемената раздвиженост си го направи своето

Зголемувањето на ковид позитивните пациенти периодов се должи на зголемената раздвиженост, малиот процент на вакцинирани против коронавирусот и опаѓање на имунитетот, изјави за МИА директорката...

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне и во вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен...

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне и во вечерните часови ќе има развој на...

Тензично пред Собрание, турната е оградата

Вечерашниот протест од Владата продолжи кон македонското Собрание, каде десетици илјадници граѓани продолжија со скандирање и свирење. Се пеат патриотски песни, се бара оставка и...

Демонстранти се судрија со полицијата

Под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ пред Владата трет ден по ред, продолжи протестот против прифаќањето на „француски предлог“ за кревање на бугарското вето...

Ламбе Алабаковски: Мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка

Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка, му порача денеска на властите пејачот Ламбе Алабаковски, кој со македонската химна го отвори денешниот...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЗДРАВЈЕ & МОДА

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ
Latest

Роналдо заминува од „Олд Трафорд“?

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Португалецот Кристијано Роналдо, не се појави на првиот тренинг на Манчестер Јунјатед, засилувајќи ги со тоа шпекулациите за негово заминување од „Олд Трафорд“. Португалскиот 37-годишен...

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне и во вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен...

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне и во вечерните часови ќе има развој на...

Тензично пред Собрание, турната е оградата

Вечерашниот протест од Владата продолжи кон македонското Собрание, каде десетици илјадници граѓани продолжија со скандирање и свирење. Се пеат патриотски песни, се бара оставка и...

Амбер Херд повторно го носи Џони Деп на суд

Бурата околу жестоката тужба меѓу Џони Деп и неговата поранешна сопруга Амбер Херд не стивнува. И по шест недели макотрпни судски спорови, бројни обвинувања и...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img