14.4 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Скандалозна објава на огранокот на СДСМ од Арачиново

Партискиот огранок на СДСМ во Арачиново со статус на социјалната мрежа Фејсбук ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на Министерството за одбрана...

Ламбе Алабаковски осуден на условна казна затвор од шест месеци

Пејачот Ламбе Алабаковски, кој беше обвинет за потпалувањето на културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола, е осуден на условна казна затвор од шест месеци,...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Вкупно објавени вести денес 118

БИЗНИС

МАКЕДОНИЈА
Latest

Скандалозна објава на огранокот на СДСМ од Арачиново

Партискиот огранок на СДСМ во Арачиново со статус на социјалната мрежа Фејсбук ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на Министерството за одбрана...

Ламбе Алабаковски осуден на условна казна затвор од шест месеци

Пејачот Ламбе Алабаковски, кој беше обвинет за потпалувањето на културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола, е осуден на условна казна затвор од шест месеци,...

Продолжува дебатата во собраниската комисија

Членовите на собраниската Комисија за одбрана и безбедност и денеска расправаа за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на...

Николовски: Леб, брашно, млеко и зејтин ќе има, обезбедуваме доволно храна за сите граѓани

Леб, брашно, млеко и зејтин ќе има, обезбедуваме доволно храна за сите граѓани – истакна министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски на прес-конференција,...

Жена паднала во врело тенџере и починала од изгореници

Скопјанка на возраст од околу 50 години паднала во тенџере во кое се приготвувала врела зимница, а подоцна од последиците на несреќата починала. Според информациите до кои дошла редакцијата на Скопје Инфо, жената пред...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЗДРАВЈЕ & МОДА

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ
Latest

Федерацијата изрази благодарност за импресивната поддршка

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) попладнево изрази „голема благодарност за импресивната поддршка” која навивачите им ја дадоа на македонските репрезентативци на Националната арена „Тодор Проески” на вчерашниот натпревар против...

Столтенберг со остра порака до Кремљ

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека секоја употреба на нуклеарно оружје е неприфатлива и доколку Русија го употреби, тоа ќе има...

Скандалозна објава на огранокот на СДСМ од Арачиново

Партискиот огранок на СДСМ во Арачиново со статус на социјалната мрежа Фејсбук ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на Министерството за одбрана...

Русија создава „правна рамка“ за активирање на својата нуклеарна доктрина

Кремљ најави дека „референдумите“ за присоединување што ќе завршат денеска во четирите украински зони под контрола на Москва ќе доведат до промени за тие...
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img