More
  - Advertisement -spot_img

  AUTHOR NAME

  Saso

  5754 POSTS
  0 COMMENTS

  Некогаш имаше ЈАТ: Подемот и падот на симболот на СФРЈ

  Новинарите на Форбс Србија гледаат низ прозорецот на улицата на Тадије Сондермајер, првиот пилот и првиот директор на првата југословенска компанија за воздушен транспорт,...

  Пријавено труење со Хлор во затворениот хотелски базен во комплексот Инекс Олгица во Охрид

  На 08.12.2023 во 19.55 часот во СВР Охрид е пријавено дека во хотел на брегот на Охридското Езеро, неколку лица што го користеле затворениот...

  10 прашања за полициски криминал до началникот на СВР Охрид Жарко Лазоровски, наместо одговори истиот со навреди до редакцијата, на потег е министерот Спасовски

  Со оглед на актуелната безбедносна состојба на подрачјето на територијата на Општина Охрид, Општина Струга, а која е под ингеренции на СВР Охрид, каде...

  Адвокатот на Палески ,Васко Стојков за Телма тврди дека не знаел ништо и дека бил злоупотребен од Палевски

  Адвокатот Васко Стојков го однел осомничениот Љупчо Палевски во Белград и не знаел дека тој е одговорен за убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и...

  ЈП ГРАДСКИ ПАЗАР-Охрид издава под закуп продажно место-тезга за продажба на земјоделски производи, продажно место-тезга за продажба на јајца, продажно место-тезга за продажба на...

  Врз основа на Одлуката бр. 02-632/6 донесена од страна на Управниот Одбор на ЈП Градски Пазар Охрид на ден 01.12.2023г., В.Д Директорот на ЈП...

  ЈП ГРАДСКИ ПАЗАР ОХРИД издава под закуп тезги за продажба на Новогодишни украси на полоштадот Крушевска Република

  Врз основа на Одлуката бр. 02-632/4  донесена од страна на Управниот Одбор на ЈП Градски Пазар Охрид, на ден 01.12.2023г., В.Д Директорот на ЈП...

  ЈП Градски Пазар Охрид објавува: ОГЛАС бр. 22/2023 ПРИБИРАЊЕ НА ПРИЈАВИ ЗА ПОСТАВУВАЊЕ НА СТАНИЦА ЗА ПОДВИЖНА УРБАНА ОПРЕМА...

  Врз основа на Годишната програма за поставување урбана опрема во општина Охрид за 2023 год. бр. 08-17370/41 од 22.12.2022 год. („Сл.гласник на општина Охрид...

  ЈП Градски Пазар Охрид објавува: ОГЛАС бр. 21/2023 ПРИБИРАЊЕ НА ПРИЈАВИ ЗА  ПОСТАВУВАЊЕ НА УРБАНА ОПРЕМА-ТИПИЗИРАНИ ТЕЗГИ (КУЌАРКИ )

  Врз основа на Годишната програма за поставување урбана опрема во општина Охрид за 2023 год. бр. 08 - 17370/41 од 22.12.2022 год („Сл.гласник на...

  Може ли имунитетот да го спаси Трамп? Американскиот суд конечно го даде долгоочекуваниот одговор

  Американски судија во петокот пресуди дека Доналд Трамп нема имунитет од кривични пријави за дејствија што ги презел како претседател, негирајќи го неговото барање...

  ЕКСКЛУЗИВНО- Врховни судии и јавни обвинители кандидати за „Црната листа“ на Американското Министерство за финансии

  Покрај Камчев,Мијалков,Груевски ,Мерко,брачниот пар Самсоненко, на „црната листа“ завршија и пет фирми од Северна Македонија кои се поврзуваат со нив„Орка Холдинг“ и „Систина лајф...

  Latest news

  - Advertisement -spot_img