More

  AUTHOR NAME

  Saso

  6119 ПОСТОВИ
  0 КОМЕНТАРИ

  ОГЛАС бр. 5/2024 ЗА ПРИБИРАЊЕ НА ПРИЈАВИ ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ПРОСТОР И ПРОДАЖЕН ПУНКТ-ТИПИЗИРАНА КУЌАРКА И СТАНИЦИ ЗА ПОДВИЖНА УРБАНА ОПРЕМА

  Врз основа на Годишната програма за поставување урбана опрема во општина Охрид за 2024 год. бр. 08 - 2953/3год. од 14.03.2024 год („Сл.гласник на...

  (Видео)Авто камп „Љубаниште“ со неповторлива викенд понуда ,50% попуст за користење на Адреналински парк

  Најсовремениот и најуредениот Авто камп во Македонија,Авто капмпот „Љуљбниште“ лоциран под пазувите на прекрасниот национален парк  Галичица и во најубавиот и наиспиративниот дел на...

  Поранешен противник на Трамп: Ќе гласам за Трамп, Бајден беше катастрофа

  Поранешната американска амбасадорка во Обединетите нации Ники Хејли во средата објави дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп може да смета на нејзиниот глас на претседателските...

  Кинеската армија го опколи Тајван, почнаа воените вежби: „Ова е казна за сепаратистичките потези“

  Источната команда на Народноослободителната војска на Кина (ПЛА) соопшти дека започнала заеднички воени вежби во кои учествуваат армијата, морнарицата, воздушните сили и ракетните сили. Кина...

  (ВИДЕО) Голема несреќа во Мексико: Силен ветер ја сруши бината на предизборен митинг, има мртви

  Најмалку четири лица загинаа, а 15 се повредени во мексиканската држава Нуево Леон кога силните ветришта урнаа бина на предизборен митинг за претседателскиот кандидат...

  Димитар Ковачевски се повлече од лидерската позиција во СДСМ

  Димитар Ковачевски повеќе не е лидер на СДСМ. На денешната седница на Извршниот одбор на СДСМ, Димитар Ковачевски го потврди повлекувањето од функцијата претседател...

  Денес се прегласува на седум избирачки места

  Во седум избирачки места во изборните единици 5 и 6 денеска ќе се прегласува за Парламентарните избори 2024. Прегласување во петата изборна единица ќе...

  СКАНДАЛ во Судскиот совет на Македонија, дозволиле да судат судии митаџии кои имаат двојни државјанства Македонско и Бугарско!!?

  Случајот со барање или земање на мито од страна на судијата во Врховен суд Наке Горгиев, претставува само капка во морето за она што...

  Судскиот совет одобри притвор и му го одзеде имунитетот на врховниот судија Наќе Георгиев

  Судскиот совет одобри притвор и му го одзеде имунитетот на врховниот судија Наќе Георгиев кој вчера беше уапсен со 10.000 евра под сомнение дека...

  ЕКСКЛУЗИВНО: ВРХОВЕН СУДИЈА ФАТЕН СО 10.000 ЕВРА МИТО!Се чека одлука од Судски совет за одземање на имунитетот!!!

  Полициски извори за Телма потврдија дека денеска со истрага бил опфатен врховен судија поради сомнеж за барање мито и за поткуп.Според ТВ Алфа,станува збор...

  Latest news