More

  Од недела ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни, а и пад на температурите под влијание на влажен бран

  spot_img

  Од недела ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни, а и пад на температурите под влијание на влажен бран, најави Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

  Утре и во сабота, времето ќе биде суво и стабилно со услови за појава на утринска магла во одделни котлини.

  За време на викендот ќе дува засилен ветер од јужен правец.

  Од понеделник дневните температури ќе бидат во опаѓање. 

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img