27.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

14866 POSTS
0 COMMENTS

Видео од руски камиони во централата ја „замрсува“ приказната

Снимка од руски камиони во внатрешноста на нуклеарната централа Запорожје, објави Си-Ен-Ен пишувајќи дека се автентични и дека докажуваат дека Русите лажат дека се нападнати и...

Барселона ќе си го прибере миленикот на крајот од сезоната

Шпанскиот спортски весник Диарио објави ексклузивна вест дека постои можност на крајот на оваа сезона поранешната фудбалска звезда на Барселона, 35-годишниот Аргентинец Лионел Меси,...

Тренерот на шпанскиот прволигаш Атлетико од Мадрид, Диего Симеоне, му порачал на францускиот напаѓач Антоан Гризман дека не смета на неговите услуги во продолжение...

Тренерот на шпанскиот прволигаш Атлетико од Мадрид, Диего Симеоне, му порачал на францускиот напаѓач Антоан Гризман дека не смета на неговите услуги во продолжение...

Почна воведното излагање во судењето за детска порнографија и опструкција на пејачот Роберт Силвестер Кели, попознат како Ар Кели

Почна воведното излагање во судењето за детска порнографија и опструкција на пејачот Роберт Силвестер Кели, попознат како Ар Кели, при што обвинителите тврдат дека...

Силен ветер ја нападна Италија уривајќи дрвја и предизвикувајќи штети

Силен ветер ја нападна Италија уривајќи дрвја и предизвикувајќи штети. Две лица загинаа од пад на стебло во Тоскана, а четири се повредени во...

Седум од 10 Германци трошат помалку енергија поради највисоката инфлација во повеќе децении

Седум од 10 Германци трошат помалку енергија поради највисоката инфлација во повеќе децении, а половина од нив ги намалија трошоците за слободни активности, покажа...

Русковска поднесе жалба до Советот на јавни обвинители

Обвинителката Вилма Русковска денеска ја поднесе жалбата до Советот на јавни обвинители поради суспензијата што ѝ беше изречена од страна на републичкиот јавен обвинител...

Од утре следува нестабилно време

Подрачјето на Северна Македонија од утре до средината на следната седмица ќе биде под влијание на влажен и нестабилен бран. Времето ќе биде променливо...

Јутјубер кој во четвртокот се снимал како го навредува бразилскиот претседател Жаир Болсонаро за малку ќе го загубел телефонот од бразилскиот претседател, кој се...

Јутјубер кој во четвртокот се снимал како го навредува бразилскиот претседател Жаир Болсонаро за малку ќе го загубел телефонот од бразилскиот претседател, кој се...

Гласааат болните и затворениците во Маврово-Ростуше, Центар Жупа и во Тетово

Започна гласањето за изборите за градоначалници на општините Маврово и Ростуше и Центар Жупа и за членови на Советот на општина Тетово. Државната изборна комисија...

Latest news

- Advertisement -spot_img