9.6 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

17852 POSTS
0 COMMENTS

Словенија дозволи бракови на истополови двојки и усвојување деца од нив

Словенечкиот парламент на денешната седница го усвои амандманот со кој се дозволуваат истополови бракови и усвојување деца во истите, по одлуката на Уставниот суд. Словенија...

Бислимоски: Превземавме и ќе допреземеме одреден сет на мерки со цел да избегнеме зголемување на цената на електричната енергија

Превземавме и ќе допреземеме одреден сет на мерки со цел да избегнеме зголемување на цената на електричната енергија. Да видиме каде сме, што сме,...

Армијата ќе учествува во НАТО мисии

Владата, на денешната 86-та седница донесе одлука за испраќање припадници на Армијата на Република Северна Македонија и вработени во Министерството за одбрана, за учество...

Средбата со Мицкоски поминала во добар дух

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги достави до Владата своите контакти за набавка на поевтини енергенси, за што конкретно е задолжен министерот за економија Крешник Бектеши, кој...

Ковачевски: Нема потреба за формирање широка коалиција и експертска влада

Нема потреба за формирање широка коалиција и експертска влада, бидејќи оваа Влада има политички легимитет и капацитет, и политички, и економски, од секој аспект...

Светската банка има алармантни предвидувања

Само Русија, Украина и Белорусија имаат помала стапка на раст на своите економии од Македонија, оваа година. Извештајот на Светска банка покажува дека македонската економија годинава ќе...

Што велат нашите аналитичари за предлозите на Илон Маск?

Илон Маск, еден од најбогатите луѓе во светот, технолошки и бизнис маг со јужноафриканско потекло, предизвика вистинска бура во виртуелниот простор со еден твит,...

ДУИ ќе избира ново претседателство

По речиси шест часа во седиштето на ДУИ во Мала Речица заврши средбата на претседателот на партијата Али Ахмети со т.н. огнена група која...

Заврши двочасовната средба на премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на која се разговараше за енергетската криза

Во Владата заврши двочасовната средба на премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на која се разговараше за енергетската криза и за начините како...

Експлозија во бугарската фабрика за оружје

Три лица загинаа, а една жена е тешко повредена во експлозијата во големата фабрика за оружје во централниот бугарски град Канзанлак, јавија денеска бугарските...

Latest news

- Advertisement -spot_img