English


  • „ДИ-ЏЕЈ“Пицерија Охрид има потреба од пица мајстор и конобарка ,инфо 0783737373 или лично

Македонија

Вести од Македонија

dimitar-akcija
Македонија

АНАЛИЗИТЕ ПОКАЖАА – ПРОДАЖБАТА НА ЗЕМЈИШТЕТО ЗА ГРАДБА НА КАПИТАЛНИ ОБЈЕКТИ Е НАЈДОБРОТО РЕШЕНИЕ ВО МИГОВ

Денешната прес конференција на СДСМ предизвика експресна реакција и на Општина Охрид. Аргументите зошто Охрид ќе ги гради трите каптални зафати со продажба на земјиштето …

Читај Повеќе 0 Comments
43622457736576588rt
Македонија

Командантот на армијата на Буркина Фасо прогласи создавање преодна Влада

Командантот на вооружените сили на Буркина Фасо, генерал Оноре Траоре, денеска соопшти дека го распушта Парламентот и дека создава национална преодна Влада, која со земјата …

Читај Повеќе 0 Comments
jashari
Македонија

Укината суспензијата за финансирање на три политички партии

Министерството за правда ја укина суспензијата за исплата на средства за редовно годишно финансирање на ВМРО Народна партија, ДПА, Демократската партија на Ромите, откако доби …

Читај Повеќе 0 Comments
oiuj
Македонија

Студентка: Министре, како ќе ни влијае екстерното на здравјето? Адеми: Не сме на пазар

Министре, како мислите дека екстерното тестирање ќе влијае на нашето здравје? Такво прашање до министерот за образование Абдилаќим Адеми постави една студентка денеска на конференцијата …

Читај Повеќе 0 Comments
10748823_10203858453116407_1643939322_n
Македонија

ФОТО-СКАНДАЛ: ПАЦИЕНТИТЕ ЗА РЕНДГЕН ВО КИЧЕВО ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДА БИДЕЛЕ ИСТУШИРАНИ,КАКО ВО АУШВИЦ!!!

Кога министерот Тодоров има полна уста со фалби како тоа е реформиран здравствениот систем , како тоа е набавена медицинска опрема вредна скоро 1 милијарда …

Читај Повеќе 0 Comments

Бизнис

Бизнис вести

kadiica
Бизнис

Руски „Солвеј“ идната година ќе го отвори рудникот „Кадиица“?

Руската компанија „Солвеј“ која е сопственик на рудникот „Бучим“ започна постапка за обновување на концесијата за експлоатација на бакар на локалитетот Кадиица кај Пехчево кој …

Читај Повеќе 0 Comments
jadransko-jonski-autoput
Бизнис

Над една милијарда евра би чинела изградбата на јадранско-јонскиот автопат во Црна Гора

Изградбата на околу 95 километри на јадранско-јонскиот авопат низ Црна Гора би чинел нешто повеќе од една милијарда ева, соопшти Владата во Подгорица, додавајќи оти …

Читај Повеќе 0 Comments

Балкан

Вести од балканот

MOST Bugaria-Romania
Балкан

Романија и Бугарија ќе градат два нови моста на реката Дунав

 Романија и Бугарија денеска во Букурешт потпишаа меморандум за разбирање за спроведување истражувања за изградба на два нови моста на реката Дунав. Меморандумот беше потпишан …

Читај Повеќе 0 Comments

SDSM_sediste
Политика

СДСМ попладнево ќе одлучува за стратегијата што понатака?

Централниот одбор на најголемата опозициска партија СДСМ попладнево ќе одлучува за партиската стратегија, која пред почетокот на летните одмори ја промовираше лидерот Зоран Заев. Од …

Читај Повеќе 0 Comments
http://images.plusinfo.mk/large_pics/2013/10/08/nsdp.jpg
Политика

НСДП: Груевски призна дека не може да победи ниту на фер организирани избори

После изјавата на премиерот Никола Груевски, дека не прифаќа формирање на техничка влада и по цена државава да ја изгуби препораката за отпочнување на преговорите …

Читај Повеќе 0 Comments

Свет

Вести од светот

nato
Свет

НАТО останува во состојба на зголемена борбена готовност

НАТО е моќна организација и останува во состојба на зголемена борбена готовност поради неодамнешното интензивирање на летовите на руското Воено воздухопловство во европскиот воздушен простор, …

Читај Повеќе 0 Comments

Хроника

Вести од Хроника


Технологија


Град

Градски вести

proekt_40
Градски вести

ОГРОМЕН ПРОЕКТ НА ОПШТИНА ОХРИД ЌЕ СЕ ИМПЛЕМЕНТИРА ПРОЕКТОТ ЗА ИНТЕГРИРАНА ЗАШТИТА НА СТАРОТО ГРАДСКО ЈАДРО

Во просториите на општина Охрид во текот на вчерашниот ден се одржа состанок со што и официјално започна имплементацијата на проектот “Изработка на план за …

Читај Повеќе 0 Comments

Досиеа

imgres
Досиеја

ОХРИДСКИТЕ БИСЕРИ ШТО ПАТУВАЛЕ ВО ЕВРОПА И ЕГИПЕТ “МИЛЧО И БРАТ “ТАЛЕВИ

Додека трае прикаската за прочуениот “Охридски Бисер“,неговото потекло ,неговите почетоци за производтсво во Охрид , не може а де не се спомене една од најголемите …

Читај Повеќе 0 Comments

Macedonia 4 Ever

images
Занаетчиски дејностиУслужни дејности

ЗАНАЕТЧИСКИ ДЕЈНОСТИ ВО ГРАДЕЖНИШТВО

РИМАКУ ДОО РАДОВИШ ДЕЈНОСТ: ГРАДЕЖНО ЗАНАЕТЧИСКИ ДЕЈНОСТИ ВО ОБЛАСТ НА ГРАДЕЖНИШТВО РАСПОЛАГА: МАГАЦИНСКИ ПРОСТОР, ИЗВЕДБА НА ФАСАДИ , КНАУВ,МОЛЕРАЈ , МАШИНСКО МАЛТЕРИСУВАЈНЕ,ГЛЕТОВАЈНЕ, ИЗРАБОТКА НА АБРИБ …

Читај Повеќе 0 Comments
imgres
Занаетчиски дејностиУслужни дејности

БЕТОНСКИ БАЗИ , ПРОИЗВОДСТВО И ТРАНСПОРТ НА ГОТОВ БЕТОН И ДРУГИ УСЛУГИ

ЦАР ТРАНС ДООЕЛ ОХРИД ДЕЈНОСТ : ИЗВЕДБА И УСЛУГИ ВО ГРАДЕЖНИШТВО ОПРЕМА: БЕТОНСКА БАЗА,ТРАНСПОРТНИ КАМИОНИ -МИКСЕРИ,БЕТОНСКА ПУМПА, БАГЕРИ И ОСТАНАТО. ВРШИ: 1.ПРОИЗВОДСТВО И ТРАНСПОРТ НА …

Читај Повеќе 0 Comments

Забава

Вести од забава

1414402339600_wps_17_October_25_2014_George_an
Забава

ФОТО Џорџ Клуни и Амал направија уште една венчaвка и ги налутија Британците!

Раскошаната венчавка во Италија не беше доволна за Џорџ Клуни и Амал Аламудин.Оскаровецот и британската адвокатка, кои се вначаа на 27 септември, приредија уште една свадбена …

Читај Повеќе 0 Comments

спорт

Вести од спортот

493592_20140713reuterskai-pfaffenbachrio-de-janeirodi006640178_ff
Спорт

ФОТО – ГЕРМАНИЈА СВЕТСКИ ШАМПИОН ,ГЕЦЕ ГИ ЗАВИ АРГЕНТИНЦИТЕ ВО ЦРНО!

Германија е новиот првак во светот!Во финалето кое се одигра на прочуената МАРАКАНА  во Рио де Женерјо,фудбалската репрезентација на Германија во продолжетокот од 2 пати …

Читај Повеќе 0 Comments
Close
Поддржетеја нашата страна
Со кликање на facebook копчето вие овозможувате нашата страна да стане уште подобра