English


  • РЕНОМИРАН МАРКЕТ ОД ОХРИД ИМА ПОТРЕБА ОД ДВЕ ПРОДАВАЧКИ,НЕТО ПЛАТА 10.000,ооДЕНАРИ , ИНФОРМАЦИИ НА ТЕЛ.070 232 887
  • Реномиран хотел градска плажа Охрид има потреба од келнери со работно искуство за подолг период.Инфо 078222272

Македонија

Вести од Македонија

h3
Македонија

ГАЛЕРИЈА Груевски во џамијата на Амди Бајрам за утринската молитва за Бајрам

Премиерот Никола Груевски утрово присуствуваше на Бајрамската молитва во џамијата во Шуто Оризари во Скопје, јави Курир. Џамијата е изградена од Амди Барјам, претседател на …

Читај Повеќе 0 Comments
10520106_798440073519845_2885315848708544423_n
Македонија

ЧЕСТИТ РАМАЗАН БАЈРАМ НА СИТЕ ГРАЃАНИ НА МАКЕДОНИЈА ОД МУСЛИМАНСКА ВЕРОИСПОВЕСТ

Редакцијата на Охридскај на сите граѓани на Македонија од муслиманска веросиповест , со наискрени желби за среќа, радост , добро здравје , им го честита …

Читај Повеќе 0 Comments
elvis
Македонија

НАПАДНАТ синот на Амди Бајрам, Елвис се здобил со телесни повреди!

Во населбата Шуто Оризари денеска бил нападнат градоначалникот на општината, Елвис Бајрам кој е син на Амди Бајрам. Информацијата ја соопшти МВР.Нападот бил извршен од …

Читај Повеќе 0 Comments
assd
Македонија

Во Скопје ќе се гради најголемата џамија во Македонија

Новата џамија и исламски центар, чиј камен-темелник за градба беше положен минатиот вторник со населбата Топанско Поле во скопската општина Чаир, ќе бидат најголем верско-просветен …

Читај Повеќе 0 Comments
medea
Македонија

Гран при за претставата „Медеа“ од Казакстан на фестивалот на античка драма „Стоби“

Актерите од Музички и театарски центар „Агила Иманбаева“ од Казакстан за одиграната престава „Медеа“ ја добија Гран при наградата на  Интернационален фестивал на античка драма …

Читај Повеќе 0 Comments
http://images.plusinfo.mk/large_pics/2013/02/11/pozar_pozarnikari.jpg
Македонија

Благо подобрена состојбата на повредената во експлозијата во Сопиште

Стабилна е состојбата на 51-годишната жена која се здоби со тешки изгореници при завчерашната експлозија во фабриката за пиротехника во Сопиште. Жената, која  има изгореници …

Читај Повеќе 0 Comments

Бизнис

Бизнис вести

http://images.plusinfo.mk/large_pics/2014/01/18/penzioneri_banja.jpg
Бизнис

Бизнисот условен – да ги плаќа пензиите, ако сака предвреме да пензионира работници

Работодавачите кои сакаат предвреме да пензионираат дел од своите работници за да ги заменат со нови, ќе треба да им ги исплаќаат пензиите до исполнување …

Читај Повеќе 0 Comments

Балкан

Вести од балканот


http://images.plusinfo.mk/large_pics/2013/10/08/nsdp.jpg
Политика

НСДП: Груевски призна дека не може да победи ниту на фер организирани избори

После изјавата на премиерот Никола Груевски, дека не прифаќа формирање на техничка влада и по цена државава да ја изгуби препораката за отпочнување на преговорите …

Читај Повеќе 0 Comments

Свет

Вести од светот

Japanese-Teenager-Allegedly-Murdered-and-Dismembered-Schoolmate-450x299
Свет

Јапонска тинејџерка ѝ ја отсекла главата и ѝ го распарчила телото на соученичка

Јапонската полиција денеска уапси една 16-годишна девојка под обвинение за ѕверско убиство и распарчување на нејзина соученичка. Како што јави ДПА, злосторството се случило во …

Читај Повеќе 0 Comments
s koreja
Свет

Севeрна Кореја истрела две ракети кон Јапонско Море

Северна Кореја денеска истрела неколку балистички ракети со мал достел од источниот брег кон Јапонско Море, соопшти јужнокорејската армија. Јужнокорејската армија претпоставува дека се истрелани …

Читај Повеќе 0 Comments

Хроника

Вести од Хроника

1333835-brena
Хроника

ФОТО Лепа Брена врескала од болка кога ги скршила рацете

Иако хрватските медиуми вчера пренесоа дека српската фолк-ѕвезда Лепа Брена (53) доживеала тешка сообраќајна несреќа на патот кон Макарска,  и дека и биле скршени двете раце, вистината …

Читај Повеќе 0 Comments
Queanbeyan_spogodba_48510
Хроника

ПОТПИШАНА СПОГОДБА ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО МЕЃУ ОХРИД И КВИНБИЕН- АВСТРАЛИЈА

Со цел унапредување на заемното разбирање и пријателство помеѓу граѓаните, зајакнување на соработката помеѓу двете општини, постигнување просперитет и развој на општините и  придонес кон …

Читај Повеќе 0 Comments

Технологија


Град

Градски вести

34881b8882798e6c95711d6bcfcd403c_M
Градски вести

ЈП ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ ГИ ЗАМЕНИ ЛИМЕНИТЕ КОНТЕЈНЕРИ СО ПЛАСТИЧНИ

Металните контејнери за отпад  заминуваат во историјата, тие од денес  се заменуваат со нови пластични. Проектот е на Јавното Претпријатие “Охридски Комуналец“ кое  со свои …

Читај Повеќе 0 Comments
el
Градски вести

Трајановски ги бендиса електро-скутерите, па ќе ја вози и администрацијата

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски денеска ги бендиса скутерите на струја и реши Градот да набави такви за администрацијата. Трајановски пред денешната тркалезна маса за …

Читај Повеќе 0 Comments

Досиеа

images
Досиеја

СКАНДАЛ – МАКЕДОНСКИТЕ БЕЗБЕДНОСНИ СЛУЖБИ НЕМААТ НИКАКОВ ПОДАТОК ЗА ДРЖАВЈАНИ НА МАКЕДОНИЈА КОЈ ВОЈУВААТ ВО БЛИСКИОТ ИСТОК?!

Сите се прашуваат што толку добро функционира владината коалиција ?!, сигурно сте слушнале барем малку за некој си брак од интерес, само што кај нас …

Читај Повеќе 0 Comments
aleksandrazafiroska
Досиеја

Г-ѓа АЛЕКСАНДАРА ЗАФИРОВСКА ДО КОГА ЌЕ ДОЗВОЛУВА САМОВОЛИЈЕ НА ДРАГИ ЖАЛОСКИ ,СУДИЈА ВО РЕСЕН??

Тажна е сликата на нашето ( не)зависно судство.Судската власт во Р.Македонија , не случајно според сите меѓународни зивештаи ,се посочува како крајно непрофесионална , пристрасна …

Читај Повеќе 0 Comments
Ohrid 2 SRTRANA
Досиеја

АНАЛИЗА -Охрид доживеја туристички колапс , Македонија нема идеја за развој на туризам?~

Попусто фрлени државни пари за презентација на туристичките капацитети на Македонија , на CNN, FOORBS,FACEBOOK и на останати медијуми. Македонија по сите показатели ,постана туристичка …

Читај Повеќе 0 Comments

Macedonia 4 Ever

images
Занаетчиски дејностиУслужни дејности

ЗАНАЕТЧИСКИ ДЕЈНОСТИ ВО ГРАДЕЖНИШТВО

РИМАКУ ДОО РАДОВИШ ДЕЈНОСТ: ГРАДЕЖНО ЗАНАЕТЧИСКИ ДЕЈНОСТИ ВО ОБЛАСТ НА ГРАДЕЖНИШТВО РАСПОЛАГА: МАГАЦИНСКИ ПРОСТОР, ИЗВЕДБА НА ФАСАДИ , КНАУВ,МОЛЕРАЈ , МАШИНСКО МАЛТЕРИСУВАЈНЕ,ГЛЕТОВАЈНЕ, ИЗРАБОТКА НА АБРИБ …

Читај Повеќе 0 Comments
imgres
Занаетчиски дејностиУслужни дејности

БЕТОНСКИ БАЗИ , ПРОИЗВОДСТВО И ТРАНСПОРТ НА ГОТОВ БЕТОН И ДРУГИ УСЛУГИ

ЦАР ТРАНС ДООЕЛ ОХРИД ДЕЈНОСТ : ИЗВЕДБА И УСЛУГИ ВО ГРАДЕЖНИШТВО ОПРЕМА: БЕТОНСКА БАЗА,ТРАНСПОРТНИ КАМИОНИ -МИКСЕРИ,БЕТОНСКА ПУМПА, БАГЕРИ И ОСТАНАТО. ВРШИ: 1.ПРОИЗВОДСТВО И ТРАНСПОРТ НА …

Читај Повеќе 0 Comments

Забава

Вести од забава

66670_velika-zena-mali-covek-foto-profimedia.rs_630x0
Забава

ФОТО И плаќаат да ги гмечи: Има 127 килограми и мажите се тепаат за неа

Американката со прекар Амазон Аманда го посетила Њујорк за да направи серија фотографии со својот најмал обожавател Серџо Миранда од Њу Џерси, кој е висок 160 сантиметри. …

Читај Повеќе 0 Comments

спорт

Вести од спортот

493592_20140713reuterskai-pfaffenbachrio-de-janeirodi006640178_ff
Спорт

ФОТО – ГЕРМАНИЈА СВЕТСКИ ШАМПИОН ,ГЕЦЕ ГИ ЗАВИ АРГЕНТИНЦИТЕ ВО ЦРНО!

Германија е новиот првак во светот!Во финалето кое се одигра на прочуената МАРАКАНА  во Рио де Женерјо,фудбалската репрезентација на Германија во продолжетокот од 2 пати …

Читај Повеќе 0 Comments
Close
Поддржетеја нашата страна
Со кликање на facebook копчето вие овозможувате нашата страна да стане уште подобра