9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Uncategorized

Бугарското МНР го осуди исвиркувањето на химната во Скопје

Бугарското министерство за надворешни работи го осуди исвиркувањето на бугарската химна на фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија и Бугарија во Скопје. Во изјавата на...

Хороскопски знаци кон кои сите се свртуваат – дали и вие сте еден од нив?

Кога ќе влезат во собата, се околу нив светнува и сите ќе ги забележат. Овен Имате енергија која ги движи масите. Секогаш сте таа личност која...

Џонсон, синоќа му се заблагодари на претседателот на Русија Владимир Путин, наместо на претседателот на Украина

Поранешниот премиер на Велика Британија, Борис Џонсон, синоќа му се заблагодари на претседателот на Русија Владимир Путин, наместо на претседателот на Украина, Володимир Зеленски,...

Ожалостените Британци замолени да не оставаат сендвичи со мармалад во чест на кралицата Елизабета Втора

Добронамерници кои оставаат цвеќиња и разни сувенири во чест спомен на британската кралица Елизабета Втора, не би требало да оставаат сендвичи со мармалад во...

Пендаровски изрази сочувство за смртта на кралицата Елизабета

Претседателот Стево Пендаровски вечерва изрази сочувство за смртта на Кралицата Елизабета Втора. – Изразувам најдлабоко сочувство за смртта на Нејзиното Величество Кралицата Елизабета II. Нејзината доживотна...

WhatsApp наскоро ќе престане да работи на некои уреди, погледнете кои

WhatsApp наскоро ќе престане да работи на некои постари iPhone-и.Поконкретно, како што пишува WABetaInfo, WhatsApp планира „да ја прекине поддршката за некои верзии на...

Најстарата двоглава желка на светот за својот 25-ти роденден доби цвеќиња за јадење

Јанус, најстарата двоглава желка во светот, беше почестен со јастиви цвеќиња за неговиот 25-ти роденден во Природонаучниот музеј во Женева, каде необичното животно ги...

Поднесена пријава против две лица за злоупотреба на службената положба

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.К.(47) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени кривични...

Силен земјотрес ги вознемири туристите на Лефкада

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала го погоди грчкиот остров Лефкада. Епицентарот на земјотресот бил во морската област, осум километри западно/југозападно од...

Голема афера ја потресе Франција: Погба обвинет дека користел вештер и црна магија против Мбапе

Мундијалот е практично пред врата, а француската фудбалска репрезентација ја тресе голема афера. Во центарот на скандалот е Пол Погба. Во последниве денови во најмала...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img