23.9 C
Ohrid
Monday, May 23, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Uncategorized

Грковска зборуваше за ваучерите и за злоупотребата на јавни средства

„Креирање на антикорупциски политики, транспарентни и ефикасни институции и дигитална трансформација на општеството се три столба на кои се темели работата на мојот Кабинет...

Берлускони користел жени како сексуални робинки на злогласните забави „бунга бунга“

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (85) користел жени како сексуални робинки на злогласните забави „бунга бунга“ кои ги организирал во неговата вила за време...

Италија погодена од руски хакери: Соборени серија владини веб-страници

Серија веб-страници на италијанската влада во петокот беа цел на сајбер напади за кои властите се сомневаат дека се руски хакери Killnet. Нападнати се веб-страниците...

Со нов Указ на Зеленски за 90 дена е продолжена вонредната состојба и мобилизацијата во земјата, а важноста на одлуката е од 25 мај

Со нов Указ на украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска за 90 дена е продолжена вонредната состојба и мобилизацијата во земјата, а важноста на одлуката...

Потпишани се препораките за договор меѓу СОНК и МОН -Прифатени се сите препораки, платите се зголемуваат за 15 отсто

Потпишани се препораките за договор меѓу СОНК и Министерството за образование и наука, потврди вечерва на ТВ Сител министерот Јетон Шаќири. Прифатени се сите...

Започна акцијата за едукација на лекари и пациенти во Србија „За живот без псоријаза“

Одделот за дерматовенерологија на Српското лекарско друштво започна со спроведување на проект чија цел е подобрување на третманот на пациентите со псоријаза во Србија...

Претседателот на најголемата светска хуманитарна мрежа ја обвини Европа за „двојни стандарди“ кога е во прашање миграциската политика

Претседателот на најголемата светска хуманитарна мрежа ја обвини Европа за „двојни стандарди“ кога е во прашање миграциската политика. – Брзиот прием на Украинците кои бегаат...

Овие четири хороскопски знаци можат да ги убедат луѓето во се!!

Убедливоста е многу корисна и пожелна особина која може да има свои лоши страни. Човек може да го искористи фактот што лесно може да...

Петчлена комисија ќе добие претседателски овластувања

Поделени се мислењата меѓу експертите околу предложените измени на Законот за помилување со кои се предвидува претседателот на државата да има право да помилува...

Папата прогласи 10 нови светци

Папата Франциск денеска прогласи десет лица за светци, меѓу кои еден холандски свештеник, борец против нацизмот, убиен во концентрациониот логор Дахау и францускиот монах...

НАЈНОВО

- Advertisement -spot_img