More

  TAG

  Извадок на дел од дневни настани

  МВР – Извадок на дел од дневните настани, 16 Јули, 2024

  На 15.07.2024 во 22.55 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода Д.З.(28) од Скопје,...

  МВР – Извадок на дел од дневните настани, 15 Јули, 2024

  На 14.07.2024 во 01.50 часот во Штип, полициски службеници од СВР Штип во координација со Одделот за криминалистичка полиција го лишиле од слобода Г.П.(22) од...

  МВР – Извадок на дел од дневните настани, 04 Јули, 2024

  На 03.07.2024 година во 18.00 часот во Тетово полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле В.С.(28) од тетовска Стримница....

  МВР – Извадок на дел од дневните настани, 03 Јули, 2024

  Денеска (03.07.2024), полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Х.Х.(33) од тетовски Порој. Имено, во периодот од 07.30 до 08.30 часот, по...

  МВР – Извадок на дел од дневните настани, 26 Јуни, 2024

  Денеска (26.06.2024) во 02.50 часот во Скопје, на патот кон местото Марково крувче, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го...

  МВР – Извадок на дел од дневните настани, 21 Јуни, 2024

  На 20.06.2024 во 21.20 часот во Скопје, на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле...

  МВР – ИЗВАДОК ОД ДНЕВНИТЕ НАСТАНИ, 18.06.2024

  На 17.06.2024 во 20.00 часот во Куманово, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од...

  МВР – ИЗВАДОК ОД ДНЕВНИТЕ НАСТАНИ, 14.06.2024

  На 13.06.2024 во 22.08 часот, полициски службеници од ОВР Кратово ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. Таа се сомничи дека во семејната куќа...

  МВР – ИЗВАДОК ОД ДНЕВНИТЕ НАСТАНИ, 13.06.2024

  На 12.06.2024 во 18.50 часот на ул.„Никола Георгиевски Никлец” во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Д.Б.(30) и Н.И.(28), двајцата...

  МВР – ИЗВАДОК ОД ДНЕВНИТЕ НАСТАНИ, 12.06.2024

  На 11.06.2024 во 22.10 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.К.(28)...

  Latest news