More

  TAG

  загреб

  Се упатил кон Хрватска и возел 500 километри во погрешна насока. Еве каде завршија

  Семејство од Австрија сакало да оди на одмор во Загреб, Хрватска. Планирале да застанат во Салцбург, Австрија.Меѓутоа, поради изборот на погрешно место во навигацијата...

  Дронот што експлодираше во Русија е ист како оној што падна во Загреб

  Во неделата имаше експлозија во градот Кирејевск во руската област Тула, во која беа повредени три лица. Како што пренесуваат руските медиуми, на местото...

  При излетување на автобус од коловоз пред Загреб загинаа 11 лица, повредените се пренесени во болници

  Неколку лица загинаа, а поголем број се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи околу 05:40 часот на автопатот А4 во правец на...

  Дојава за бомби во неколку трговски центри во Загреб, полицијата на терен

  Загребската полиција добила неколку пријави за бомби во Загреб.Во оперативната должност на Полициската управа во Загреб за краток период од половина час пристигнале пријави...

  Загреб е на четвртото место во Европа во однос на дневната потрошувачка на марихуана, на 11-тото место според потрошувачката на кокаин

  Загреб е четврти град во Европа по дневна потрошувачка на канабис, 11 по потрошувачка на кокаин, 12 по потрошувачка на амфетамин и 14 по...

  Извлечен е дел од остатоците од дронот што се урна во Загреб

  Според досегашните информации, станува збор за воен дрон со среден дострел ТУ-141 Стрзих, кој се произведувал во поранешниот Советски Сојуз. Голем дел од леталото...

  Андреј Пленковиќ- Леаталоти е произведено во Русија, не се знае кој го поседува?!

  Авионот се урна синоќа во Загреб, поради што утринава премиерот Андреј Пленковиќ разговараше со претседателот Зоран Милановиќ, унгарскиот премиер Виктор Орбан, како и со...

  Непознат авион се урна во Загреб: Пронајден кратер, два падобрани

  Градоначалникот на Загреб, Томислав Томашевиќ изјави дека се работи за голем авион и дека има повеќе фрагменти на неколку локации и дека е „неверојатна...

  Latest news