More

  При излетување на автобус од коловоз пред Загреб загинаа 11 лица, повредените се пренесени во болници

  spot_img

  Неколку лица загинаа, а поголем број се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи околу 05:40 часот на автопатот А4 во правец на Загреб, меѓу Јарек Бишашки и Подворец, кога автобус со полски национални таблички излета од патот. извести полицијата..

  Според првите информации загинале 11 лица.

  Повредените се пренесени во болниците во Загреб и Вараждин.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img