More

  TAG

  време

  Сончево со мала до умерена облачност и релативно топло време

  Утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност и релативно топло. Ќе дува умерен, а попладне долж Повардарието и во источните делови...

  Променливо облачно време со сончеви периоди

  Променливо облачно со сончеви периоди ќе биде времето денеска. Претежно во западните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до...

  Свежо утро , а во тек на денот топло со температури до 28 степени

  Прогнозата за времето денеска е дека утрото ќе биде свежо, а преку денот ќе биде сончево со мала локална облачност претежно во планинските региони....

  Свежо утро, а преку ден ќе се задржи сончево со мала локална облачност

  Денеска утрото ќе биде свежо, а преку ден ќе се задржи сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната...

  Времето денес ќе биде сончево со мала локална облачност

  Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец. Утрата ќе бидат свежи, во Маврово...

  Свежо време, а во текот на денот сончево со мала до умерена облачност со максимални теператури до 30 степени

  Денеска наутро не очекува свежо време, а во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од...

  Времето денес, претпладне ќе биде сончево со умерена облачност

  Времето денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта на места ќе има појава на пороен дожд и...

  Сончево време со мала до умерена облачност,дневната температура ќе достигне до 31 степен

  Сончево со мала до умерена облачност, попладне претежно во планинските региони ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до...

  Променливо облачно време со повремен локален дожд

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец....

  Променливо облачно и ветровито време

  Во земјава денеска ќе преовладува променливо облачно и ветровито време, со локален дожд, претежно во западните и јужните делови, каде е можна и појава...

  Latest news