More

  Времето денеска ќе биде облачно со локален дожд

  spot_img

  Времето денеска ќе биде облачно со локален дожд. Во утринските часови во јужните делови на земјата ќе има локален дожд. Во текот на денот ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Температурите ќе го достигнат 19. степен.

  Во Скопје ќе биде променливо облачно, а попладне со повеќе сончеви периоди.

  Во среда се очекува мало зголемување на температурите.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img