More

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, информираше УХМР.„Попладне и кон крајот на денот претежно во северозападните делови ќе има повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Во Скопје променливо облачно со умерен ветер од јужен правец. Од денеска ќе преовладува сончево и релативно топло време. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла“, соопшти УХМР.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img