More

  Облачно време со локални врнежи од дожд

  spot_img

  Денешниот ден ќе биде облачен со локални врнежи од дожд. Дневната температура се очекува да опадне за повеќе од десет степени, а ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најмногу покрај Повардарието, прогнозира УХМР. Максималните температури ќе се движат од 11 до 22 степени. Во Скопје ќе биде облачно и ветровито.Облачното и свежо време ќе продолжи и во наредните денови.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img