More

  Времето денеска ќе биде променливо облачно

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, претежно во јужните делови со повремени врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи, информираше УХМР.„Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец. До петок времето ќе биде променливо облачно и ветровито со локални врнежи од дожд. Денеска врнежи ќе има претежно во јужните делови и ќе бидат проследени со грмежи. Во петок врнежи се очекуваат кон крајот на денот, особено во северозападните делови.
  Од сабота ќе преовладува сончево и релативно топло време“, соопшти УХМР.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img