More

  Времето денеска во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

  spot_img

  Времето денеска во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

  Според прогнозата на УХМР, во Скопје исто така ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер.

  Минималните утрински температури утре во земјава ќе се движат од 7 до 14 степени, а максималните дневни од 18 до 27 Целзиусови степени.

  Во вторник ќе биде исто така сончево со умерена облачност и топло, со слабо ветер од јужен правец и со минимални температури од 6 до 14, а максимални од 22 до 28 степени.

  Во среда и во четврток ќе биде променливо облачно и топло со умерен, на места засилен ветер од јужен и од југозападен правец. Кон крајот на денот во среда и во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд и ретки грмежи. Максималните температури ќе се движат до 28 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img