More

  TAG

  време

  Облачно време со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи

  Од изутрина ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Преку денот ќе биде...

  Престои промена на времето,облачно со повремени врнежи од дожд и засилен ветер

  Под влијание на влажен бран во текот на ноќта и утре ќе преовладува претежно облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд, кои...

  Сончево време со мала до умерена локална облачност

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, прогнозира УХМР. Температурите ќе го достигнат...

  Времето денес, сончево со мала до умерена облачност

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во северозападните делови со услови за појава на краткотраен дожд. Вдолж Повардарието ќе дува...

  Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец

  Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Локално, претежно во западните делови, ќе има...

  Времето денес, сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

  Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и...

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне претежно во...

  Сончево време со мала до умерена локална облачност

  Денеска утрото ќе биде посвежо, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Минималната температура ќе биде...

  Времето денес , сончево со мала до умерена локална облачност

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, попладне претежно во северните делови ќе има услови за локален слаб дожд. Ќе...

  Сончево и многу топло време со максимална температура од 39 степени.

  Сончево и многу топло време со мала локална облачност, најавуваат метереолозите за денеска. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој долж...

  Latest news