More

  TAG

  Елтон Џон

  Елтон Џон итно хоспитализиран, се урна во својата вила во Ница

  Елтон Џон беше хоспитализиран во неделата откако се урна во неговата вила во Ница. Музичката легенда Елтон Џон (76) бил префрлен на ортопедскиот оддел на...

  Почина познатиот водител, ги интервјуираше Мухамед Али, Елтон Џон…

  Водителот Мајкл Паркинсон почина на 88-годишна возраст, соопшти неговото семејство. Како што пренесува Би-Би-Си, за време на телевизиската кариера која траеше седум децении, Паркинсон беше...

  Елтон Џон, Ганси и Арктик Манкис се хедлајнери на фестивалот Гластонбери

  Guns N' Roses и Arctic Monkeys ќе му се придружат на Елтон Џон како главни актери на јунскиот фестивал во Гластонбери, соопштија организаторите во...

  Елтон Џон го напушти Твитер

  Британскиот музичар Елтон Џон го напушти Твитер во петокот, придружувајќи се на низата познати личности кои ја напуштија социјалната мрежа откако ја купи милијардерот...

  Елтон Џон ја заврши својата американска проштална турнеја каде што ја започна својата кариера во 1970 година.

  Елтон Џон (75), рок ѕвезда, во саботата одржа спектакуларен концерт во Лос Анџелес, со што ја заврши својата проштална американска турнеја во градот каде...

  Елтон Џон настапи во Белата куќа, плачеше Бајден

  Американскиот претседател Џо Бајден, првата дама Џил Бајден и околу 2.000 обожаватели во петокот уживаа во настапот на музичката легенда и активист Елтон Џон,...

  Музичкото враќање на Бритни Спирс по шест години – дует со Елтон Џон

  Пејачката Бритни Спирс по шест години се врати на музичката сцена - излезе нејзиниот дует со Елтон Џон. Бритни, 40-годишната пејачка со хитови како „Toxic“...

  Latest news