More

  Елтон Џон итно хоспитализиран, се урна во својата вила во Ница

  spot_img

  Елтон Џон беше хоспитализиран во неделата откако се урна во неговата вила во Ница.

  Музичката легенда Елтон Џон (76) бил префрлен на ортопедскиот оддел на болничкиот центар „Принцес Грејс“ во Монако, каде бил прегледан.

  Претставник на медиумите потврди за MailOnline дека тој бил отпуштен од болница во понеделник наутро и сега е вратен дома со „добро здравје“.

  Во соопштението тие велат: „Можеме да потврдиме дека по вчерашниот пад во неговиот дом на југот на Франција, Елтон ја посети локалната болница како мерка на претпазливост“.

  „По преглед, тој утрово веднаш беше отпуштен и сега се врати дома и е во добра здравствена состојба.

  Елтон го помина летото во Франција со својот сопруг Дејвид Фурниш и нивните два сина, откако ја заврши турнејата „Farewell Fellows Brick Road“ во јули.

  Последен пат беше виден како ужива во релаксирачки ден на својата суперјахта со многу пријатели во Сен Тропе на 22 август.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img