More

  Модриќ го соблече дресот на тренингот на Хрватска, грбот на многумина им падна во очи

  spot_img

  Хрватската репрезентација се подготвува за пресметката против Египет.

  Минатата сабота го елиминираа Тунис на пенали по 0:0, а во финалето на пријателскиот турнир ќе играат против домаќините кои со 1:0 го елиминираа Нов Зеланд.

  Лука Модриќ одработи лесен тренинг како подготовка за финалната пресметка, а еден детал од тренингот на многумина им падна во очи. Капитенот на хрватската репрезентација во еден момент го соблече дресот, а до израз дојдоа необични траги на грбот.

  Станува збор за последиците од терапијата со крвопролевање, таканаречениот купинг или хиџама, древна метода на детоксикација која Лука ја користи со години.

  Со овој третман се шират крвните садови што овозможува подобра циркулација и го забрзува закрепнувањето. Овој метод го користи и Карим Бензема, од кого наводно Лука го подигнал, но е вообичаен при опоравувањето на многу познати спортисти.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img