More

  Четиригодишно дете од Струмица во тешка здравствена состојба по физички напад, вчера било донесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје

  spot_img

  Четиригодишно дете од Струмица во тешка здравствена состојба по физички напад, вчера било донесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи.

  – Во 02.30 часот вчера во СВР Струмица било пријавено дека во струмичката Општа болница во 00.58 часот, во тешка здравствена состојба, било донесено четиригодишно дете. Тоа било пренесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде од лекар, констатирано било дека детето било физички нападнато, појаснуваат од МВР.

  За настанот бил информиран инспектор по малолетничка деликвенција од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Центар и Бит Пазар. По целосно расчистување и документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img