More

  Тејлор Свифт ја прослави победата на своето момче на Супербол

  spot_img

  Во моментот најпопуларната пејачка на светот Тејлор Свифт, очекувано, се најде во центарот на вниманието по Супербол што се одржа синоќа, особено откако Канзас Сити Чифс на нејзиното момче Тревис Келче го победи Сан Франциско Фортиенерс со 25:22 и го освои Суперболот по четврти пат во историјата и втор во ред.

  Натпреварот во Лас Вегас отиде во продолжение кога Патрик Махомес ја презеде улогата на херој и ги поведе Чифс кон победата.

  Откако го вработи Тревис и го донесе тимот на пет јарди од крајната зона, на неколку секунди до крајот следуваше акцијата за тачдаун и победа.

  Кога топката ја мина замислената гол линија во рацете на Меколеј Хардман и Чифс официјално ја одбранија титулата освоена минатата сезона против Филаделфија Иглс, во ложата каде што навиваше Тејлор настана општо лудило.

  Свифт, која го следеше натпреварот со актерката Блејк Лајвли, сопругата на Рајан Рејнолдс, по завршувањето на натпреварот почна да скока од радост.

   

  Таа потоа се симна на теренот, каде го чекаше своето момче, трпеливо чекајќи додека тој ја прегрнуваше мајка си Дона, оставајќи ја таа прва да му честита.

   

  А потоа следуваше бакнежот кој го чекаа сите нејзини обожаватели.

  Иако се зборуваше дека тоа може да се случи, на крајот немаше запросување на теренот – но и покрај ова, останува многу симпатична фотографија која речиси сигурно ќе ги стопи срцата на навивачите на Чифс и Келси, но и на обожавателите на Тејлор Свифт.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img