More

  TAG

  сдсм

  Каде им е Миле Зечевиќ-Вардарски?Кој ќе стави клуч на Бихачќа?Измислени условени оставки,повторно ли од членовите прават идиоти

  Стремеж за истакнување, за создавање некаква си елита-Елитизам,непотизам,самобендисаност,лицемерие , инигрантсво,поквареност,се само дел од оние епитети кој ги красеа момчината кој се обидоа за 7...

  Магарешка судбина на СДСМ!Како Јован Мирчески – Пупе му пресуди на СДСМ?

  Потопот кој СДСМ го доживеа во првиот круг на претедателските избори, воопшто не е случаен,нешто за што говорев и пишував две години наназад.Тогаш ,оние...

  СДСМ сетиле да избегаат подалеку од граѓаните на Охрид, па така промоцијата на кандидатите ќе ја имале во селскиот штаб во Пештани

  Додека сите политички партии, промоцијата на своите кандидати за пратеници се трудат да ги имаат поблиско пред граѓаните, СДСМ и Димитар Ковачевски, промоцијата на...

  „Проевропската“ владина коалиција -СДСМ и ДУИ, да одговорат што се случува со екстрадикцијата на Палевски или, зошто во овој момент не им одговара негова...

  Деновиве СДСМ и ДУИ со наводните нивни „проевропски“ реторики, тргнаа во поход по гласови на граѓаните на Макеоднија. Веќе видени и излитени ветувања и...

  Божeствена комедија во СДСМ , повеќе нема ни кој да собира гласови,аста ла виста дечки!!

  Вчерашниот централен одбор на СДСМ ,а покасно и извршниот одбор и конгресот на партијата,јасно ја отсликаа состојбата во која се наојѓа оваа партија.Во креирајнето...

  Љубоммир Јовески извиси и за уставен судија,СДСМ го повлече предлогот!!!

  СДСМ го повлече предлогот поранешниот јавен обвинител Љубомир Јовески да биде избран за судија во Уставниот суд, па со тоа беше исцрпен дневниот ред...

  ЕКСКЛУЗИВНО:СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ,внатрепартиските предлози само фарса!

  Актуелниот претседател на РСМ Стево Пендаровски ,повторен фаворит на СДСМ за престојните претседателски избори ,кој ќе се одржат оваа пролет ,дознава редакцијата Охридскај. Како што...

  СДСМ: 27 април е најцрниот датум во историјата на македонската демократија, 27 април е крвавиот печат на ВМРО-ДПМНЕ

  27 април е најцрниот датум во историјата на македонската демократија, 27 април е крвавиот печат на ВМРО-ДПМНЕ. Ова се вели во соопштението на СДСМ, што...

  Пожар во викендица на генералниот секретар на СДСМ Миле Зечевиќ, во Леуново

  Рано утрово избил пожар во викендица на генералниот секретар на СДСМ Миле Зечевиќ, во Леуново, објавија Телма и МКД.мк повикувајќи се на информации од...

  18,6% ЗА ВМРО-ДПМНЕ СПРЕМА 9,4% ЗА СДСМ ,НОВА АНКЕТА КОЈА ГОВОРИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ДОВЕРБАТА КОН СДСМ НА ГРАЃАНИТЕ

  Речиси 60 отсто од анкетираните македонски граѓани одговориле негативно на прашањето дали Македонија се движи во позитивна или негативна насока. Најголема одговорност за состојбата...

  Latest news