More

  TAG

  сдсм

  Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ го повика Ковачевски на изборен двобој

  Изборите во Тетово само ги потврдија анкетите кои говорат за огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, изјави денеска Дафина Стојаноска, член на Извршниот комитет...

  Николова: На маиците ви е Гоце Делчев, ама во душата го носите Тодор Александров, зборувате за важноста на македонски јазик, а сакавте да ја...

  Пратеничката на СДСМ Даниела Николова денеска од собраниската говорница ѝ порача да опозицијата дека нивното викање и закани се за народот да не ја...

  Димитар Ковачевски денеска ќе одржи средба со претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

  Премиерот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски денеска ќе одржи средба со претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со францускиот предлог за...

  СДСМ: Противпожарната бригада има гориво за уште неколку денa

  Противпожарната бригада има гориво за уште неколку денa, предупреди СДСМ преку соопштение. „Според јавно достапните информации Противпожарната бригада има гориво за само уште една недела. Ваквата...

  Манолева, Мајнова, Игор Бимбил гробари на охридското здравство-Дел 1-ви

  Партиски неподобен доктор Горан Балев кој сред пандемија две години ја менаџираше охридската општа болница,од една страна, од друга страна попотреба партиски подобен доктор...

  НОВ СКАНДАЛ на СДСМ, поради партиска неподобност го разрешуваат директорот на Охридска Болница Др Горан Балевски, а на негово место партиски член со семејна...

  Нов скандал во организација на СДСМ и повторно удрија на здарвствениот систем, ќе воведувале партиска дисциплина во ЈЗУ Општа Болница Охрид, го разрешувале познатиот...

  (Видео) Охрид ,празни улици, меланхонична атмосфера,да те фати страв да прошеташ низ улица „Дајте ново дете“!!

  Охридска политичка разгледница денес во 2022 година,празни улици, меланхонична атмосфера,да те фати страв да прошеташ низ улица поради нови кадровски состојби во ОО СДСМ,се'...

  Наумче Јованоски -Чакарче со „плачи п..ка“ опростително писмо заминува од Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија!!

  Првиот охридски социјалдемократ Наумче Јованоски - Чакарче, во негов до сега стил на „плачи п..ка“, со ороштајно писмо, без точка, а ниту запирка преку...

  (Скандал-факсимили) Реконструкција на улица 15-ти Корпус во Охрид пропадна за 6 месеци,криминал тежок 3 милиони евра и повторно „АД Илинден Струга“?!

  „15-Корпус“ улица чија реконструкција беше главен предизборен адут на СДСМ во Охрид, постана улица синоним за криминална изведба, поточно, од оваа улица започнаа да...

  ВМРО ДПМНЕ Охрид:СДСМ единствено се способни за враќање на нивните долгови и исплаќање на високи камати преку договарање во четири очи!

  Со ВМРО-ДПМНЕ и градоначалникот Д-р Кирил Пецаков промените во Охрид се видливи. Започнаа многу подобри денови во раководењето со Охрид преку проекти што носат...

  Latest news