More

  TAG

  охрид

  Додека охридската полиција се обидувала да фати приредувачи на борби со кучина кај Мауцкер, истата непречено се одвивала на друг локалитет благодарение на дојава...

  Спречена или провалена акција на охридската полиција за сузбивање на борба со кучина кај локалитетот Мауцкер во Охрид?! Како што дознава редакцијата Охридскај,в'чера на...

  ООУ,, Христо Узунов,, -Охрид најостро ги демантира шпекулациите изнесени во јавноста за наводно немили настани случени во училиштето

  ООУ,, Христо Узунов,, -Охрид најостро ги демантира шпекулациите изнесени во јавноста за наводно немили настани случени во училиштето. Најодговорно во мое име како директор...

  (ГАЛЕРИЈА) Плажа „Кадмо“ ,приказната за совршен одмор во Охрид продолжува

  Плажата „Кадмо“ лоцирана на најубавиот дел од охридската ривиера ,покрај рекреативната патека Студенчишта-Горица, со готдост ве информираме дека истата повторно е отворена за посетителите...

  Пецаков – Повеќе од 10 000 посетители беа дел од овогодинешното издание, а тоа е показател дека овој фестивал се движи во правилна насока

  Сѐ уште ги сумираме впечатоците од второто издание на "Ohrid Wine fest". Одлична атмосфера, одлични сценски настапи и одлични вина. Повеќе од 10 000 посетители...

  Командирот на ПС Охрид Дончевски со полициско – криминални дејствија спроведувал „План Б“ врз советниците во Охрид за да му поминел криминален извештај!?

  Командирот на Полициската станица од општа надлежност во Охрид, Сашо Дончевски станал лице од посебен државен, но и криминален интерес! Откако Охридскај обзнани дека...

  Вучиќ: Нема да потпишам ништо во Охрид, ги знаеме нашите црвени линии

  Во пресрет на патувањето во Охрид, Вучиќ вчера посети повеќе места во Сремскиот округ, како дел од кампањата за формирање на натпартиското Народно движење...

  (ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

  Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

  ВМРО-ДПМНЕ: Во Гимназијата ниту се укинати малите одмори помеѓу часовите, ниту е вистина информацијата за недисциплина на учениците

  Левица како продолжена рака на СДСМ стана главен ширач на лаги и дезинформации мислејќи дека така ќе биде поинтересна за охриѓани. Опседнати со ВМРО-ДПМНЕ и...

  Полициски хорди дивееле низ Охрид,разменувале боксови, неплајќале угоститлски сметки

  Полицајци во рамиките на своите предновогодишни забави,правеле р'шум низ Охрид ,нокаутирале граѓанин на Охрид,а потоа сами помеѓу себе си раменувале боксови, онака ,колку да...

  Писмо на читател: Замислете само што прават жителите на градот,кога имаа потреба од педијатар, еве ќе Ви кажам:

  „Поздрав почитуван, Пишувам од Охрид,град во кој детско одделение при општата болница-НЕМА.Замислете само што прават жителите на градот,кога имаа потреба од педијатар. еве ќе Ви...

  Latest news