More

  TAG

  облачно

  Облачно време со повремени врнежи од дожд

  Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер (над 70...

  Променливо облачно време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, а на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР. Локално процесите ќе бидат...

  Сончево и топло со мала до умерена облачност, позастапена во западните делови каде што краткотрајно ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, позастапена во западните делови каде што краткотрајно ќе има услови за пороен...

  Облачно, ветровито и студено, на планините и снег

  Под влијание на влажна и студена воздушна маса денес времето ќе биде облачно, ветровито и значително постудено со врнежи од дожд, а на планините...

  Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд

  Времето денеска ќе биде претежно облачно, уште од изутрина со повремени локални врнежи од дожд, пообилни во западните делови. Ќе дува умерен до засилен,...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаби локални врнежи од дожд.

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне во југозападните делови со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, со локални врнежи од дожд претпладне, претежно во јужните делови, а на повисоките места и на...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено во југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец,...

  Променливо облачно и студено со сончеви периоди и со услови за провејување на слаб снег во источните делови

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди и со услови за провејување на слаб снег во источните делови. Ќе дува...

  Времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи претежно од снег

  Времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи претежно од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец, соопшти...

  Latest news