More

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, со локални врнежи од дожд претпладне, претежно во јужните делови, а на повисоките места и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10 степени.

  Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен северен ветер.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img