More

  Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд

  spot_img

  Времето денеска ќе биде претежно облачно, уште од изутрина со повремени локални врнежи од дожд, пообилни во западните делови. Ќе дува умерен до засилен, а долж Повардарието и во источните делови силен ветер од јужен правец.

  Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 20 степени.

  Во Скопје претежно облачно со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец кој попладне ќе засилува.

  Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 19 степени.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img