More

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено во југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено во горниот дел од Повардарието, каде повремено ќе засилува.

  Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 6, а максималната ќе достигне од 8 до 14 степени.

  Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд претпладне. Ќе дува умерен северен ветер.

  Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 12 степени.

  Во петок поради заладување ќе има локални врнежи од снег, претежно во југоисточните делови. Потоа следува период на постудено време со умерен до засилен северен ветер. Температурите ќе бидат под просекот за овој период од годината.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img