More

  TAG

  облачно

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локални врнежи од слаб снег

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локални врнежи од слаб снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Минималните температури ќе...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со температура од 5 до 13 степени.

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со намалена облачност попладне и особено во јужните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено долж...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во планинските подрачја ќе има услови за провејување на снег. Минималната...

  Latest news