More

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаби локални врнежи од дожд.

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне во југозападните делови со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, најавува УХМР.Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната ќе достигне од 13 до 20 степени.

  Во Скопје, променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

  Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 19 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img