More

    TAG

    Напад на метро станица во Њујорк: Едно лице загина

    Напад на метро станица во Њујорк: Едно лице загина, петмина повредени

    Едно лице загина, а пет се повредени кога напаѓач отворил оган врз патници во њујоршкото метро, ​​соопшти полицијата во тој американски град. Нападот се случил...

    Latest news