More

  Напад на метро станица во Њујорк: Едно лице загина, петмина повредени

  spot_img

  Едно лице загина, а пет се повредени кога напаѓач отворил оган врз патници во њујоршкото метро, ​​соопшти полицијата во тој американски град.

  Нападот се случил во надземна метро станица во Бронкс.

  Загина 34-годишен маж.

  Полицијата трага по најмалку еден напаѓач, кој побегнал од местото на настанот, но не ја исклучува можноста за повеќе осомничени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img