More

  TAG

  мвр

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 30.11.2023

  Денеска (30.11.2023), полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје ги лишиле од слобода Е.Ј.(45), А.Б.(21) и Ф.Б.(26), сите од...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 21.11. 2023

  На 20.11.2023 околу 13.30 часот на улица „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 60-годишниот тетовец Н.Б.. Тој бил баран со...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 15.11.2023

  На 14.11.2023 околу 16.00 часот на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го...

  МВР – Извадок на дел од дневните настани, 13 Ноември, 2023

  Денеска (13.11.2023) во с.Орашец, кумановско, полициски службеници од Мобилната единица за компезаторни мерки при Одделот за гранични работи и миграции го лишиле од слобода...

  МВР- ИЗВАДОК ОД ДНЕВНИТЕ НАСТАНИ, 10.11.2023

  На 09.11.2023 во 18.30 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица  Кисела Вода е лишена од слобода 17-годишна малолетничка, кај која при...

  МВР – Извадок на дел од дневните настани, 09 Ноември, 2023

  Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера (8 ноември) во гостиварско Чајле го привеле 32-годишниот Н.Д. од гостиварско Чегране. Тој бил...

  МВР – ИЗВАДОК ОД ДНЕВНИТЕ НАСТАНИ, 07.11.2023

  Полициски службеници на СВР Тетово, вчера (06-ноември) околу 17 часот и 45 минути во тетовската населба Дреновец, со судска наредба, го привеле 29-годишниот тетовец...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 30.10. 2023

  На 29.10.2023 во 20.30 часот на ул.„8 Септември“ во Велес, полициски службеници од СВР Велес во координација со полициски службеници од Полициската станица за...

  МВР: Извадок на дел од дневни настани – 27.10.2023

  На 26.10.2023 околу 17 часот во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги го лишија од слобода И.С. (52) од Скопје, кој бил баран...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 25.10. 2023

  На 24.10.2023 година во 22.00 часот во Радовиш полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.С. (26) и С.В....

  Latest news