More

  TAG

  Камала Харис

  Русија им забрани влез во земјата на Камали Харис и Марк Цукерберг

  Русија ги додаде потпретседателката на САД, Камала Харис, основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг и портпаролот на Пентагон, Џон Кирби на списокот на лица на...

  САД се обврзуваат на забрана за тестирање свои противсателитски ракети со цел да се воспостават нови норми за воени активности

  САД се обврзуваат на забрана за тестирање свои противсателитски ракети со цел да се воспостават нови норми за воени активности, соопшти потпретседателката Камала Харис. Харис...

  Американската потпретседателка ќе ги посети Полска и Романија како поддршка на Украина

  Американската потпретседател Камала Харис ќе ги посети Полска и Романија како поддршка на Украина, се вели во соопштението на Белата куќа.Харис ќе ги посети...

  Latest news